Liyz Liyz komentáře u knih

Predurčenie Predurčenie Marja Holecyová

O tejto knižke som vedela ešte pred jej vidaním a veľmi som sa na ňu tešila.
Nesklamala ma.
Vzhľadom na to, že je to knižná prvotina autorky, má svoje chybičky krásy. Ale na druhej strane zaujalo ma prostredie príbehu: Slovensko. Tiež čarovanie, zapojenie slovanských sviatkov a postupné gradovania.
Hoci je to podľa mňa najslabšia časť série, je to primeraný začiatok dobrého príbehu.

Blúdenie Blúdenie Marja Holecyová

Druhá časť Mariotovich dedičov mala úplne iné grády ako jej predchodkyňa. Od začiatku sa niečo dialo, jedna akcia striedala druhú, jedno prostredie druhé. Na chvíľku sme sa zastavili, aby sme následne bojovali....
Túto knihu som prečítala ani neviem ako a zážitok bol super.
Autorka posunula svoje umenie na vyšší level a po jej prečítaní som sa tešila na ďalšiu časť.

Odhalenie Odhalenie Marja Holecyová

Podľa mňa najlepšia časť tejto tetralógie. Dozvieme sa veľa odpovedí, avšak ešte stále zostane mnoho tajomstiev, ktoré mi nedali spávať, kým som neprečítala posledný diel.
Nechcem knihu k ničomu prirovnávať, preto len napíšem, že patrí medzi moje najobľúbenejšie v kategórii do ktorej je zaradená .

21.05.2013 4 z 5

Prekliatie Prekliatie Marja Holecyová

Vynikajúce vyvrcholenie, aj keď podľa môjho názoru je táto časť trošku slabšia ako tretia, povedalo sa v nej čo sa malo. Kniha nestratila na svojom čare a dokázala som si pri nej skvelo oddýchnuť. A to je presne to čo od takejto knihy čakám.

21.05.2013 5 z 5

Inkoustové srdce Inkoustové srdce Cornelia Funke

Z tejto knižky mám zmiešané pocity. Hlavne preto, že som kedysi videla film ktorý bol podľa nej natočený tak som na každej stránke čakala kedy sa čo z filmu objaví a stane.
To nie je najlepší postup! Kniha o knihách, o tom, ako postavy z kníh dokážu vystúpiť a skaziť svet by inak bola oveľa lepším a zábavnejším spoločníkom.
Ale aj napriek tomu sa v nej našli okúzľujúce momenty, ktoré ma zatiahli hlboko do deja.
Na začiatku sa trošku pomalšie rozbiehala, ale potom sa mi veľmi páčila. Už teraz sa teším na ďalšiu časť tejto série

Inkoustová krev Inkoustová krev Cornelia Funke

Druhá časť tejto série ma chytila viac, ako tá prvá. Dej som totiž nepoznala z filmu. V knihe boli pasáže, kedy som dychtivo čakala čo sa stane ďalej a či daný človek prežije, alebo sa bude naďalej trápiť. Aj keď niektoré nápady mi prišli trošku predvídateľné, ale ako celok bola kniha príjemným spríjemnením a oddychom.

21.05.2013 4 z 5