Odhalenie

Keď Mija na konci druhej časti série Mariotovi dediči odchádzala z Magradu, uvedomila si, že s Miseagom stoja ešte len na začiatku cesty. Proti vlastnej vôli pomohla Mariotovi stať sa neporaziteľným, hrozí vypuknutie vojny a dediči teraz letia s priateľmi do Polisu, aby to oznámili Hlave Spoločenstva. Netušia však, že aj Henrich Arabes má pre nich novinky, ktoré výrazne zasiahnu do ich životov. Ako prijmú obávaných dedičov v novej škole? Kto je tá záhadná prenasledovateľka, čo ich neustále pozoruje? A prečo sa ich niekto pokúša napadnúť? Dedičov čakajú nové dobrodružstvá v Čiernej more, na Maškarách či vo Vodnom zámočku. Podarí sa im opäť vyviaznuť so zdravou kožou? A dokážu sa vyrovnať s problémami, ktoré doteraz nepoznali? Lebo Mija a Miseag zisťujú, že napriek svojej veľkej moci zostávajú v jednej oblasti aj oni dvaja úplne bezmocní… Tretia časť série od mladej slovenskej autorky vás opäť vtiahne do víru vzrušujúcich udalostí v čarodejnom svete....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68658/mariotovi-dedici-odhalenie-68658.jpg 4.525

Mariotovi dediči 3.

Literatura slovenská, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Odhalenie, 2011

Kniha Odhalenie

Liyz
21.05.2013

Podľa mňa najlepšia časť tejto tetralógie. Dozvieme sa veľa odpovedí, avšak ešte stále zostane mnoho tajomstiev, ktoré mi nedali spávať, kým som neprečítala posledný diel.
Nechcem knihu k ničomu prirovnávať, preto len napíšem, že patrí medzi moje najobľúbenejšie v kategórii do ktorej je zaradená .

Budly
19.05.2012

Neviem, čím to je ale trojka sa mi páčila najviac z celej série. Možno je to tým, že prišli do Polisu, nastúpili do Velesu a bolo tam veľa nového. Strašne som si obľúbila Aslexa vďaka tomu, aká originálna postava to bola. Zároveň sa mi v trojke páčil ten nápad s duelom. (Čo som si rovnako vďaka tomuto súťaženiu aj najviac obľúbila zo série Deltora - Púšť skazy)