livus livus komentáře u knih

Pahltné Pahltné Lukáš Polák

Hororová novinka z pera Lukáša Poláka je ďalšia originálna jednohubka. Jedná sa konkrétne o body horor,ktorým v našich končinách jednoznačne vyniká. Aj vďaka zaujímavým,netradičným a špecifickym námetom si jeho tvorbu ľahko priradíte k jeho menu.
Nájdete u mňa aj recenziu k jeho predošlej knihe Kriaky,z ktorej som bola úplne nadšená. Pahltné nezaostáva a labužník Lukáš mi tento krát naservíroval celé degustačné menu, a už samotný názov naznačuje, že pôjde o lahôdku.

Začal z ľahka príjemným aperitívom,ktorý ma mal pripraviť na ďalšie chody,a to postupným spoznávaním a predstavením dedinky Pahltné a jeho obyvateľov.Prišli jemné náznaky zvláštnych chutí, ktoré sa u každého,vrátane zvierat, začnú prejavovať. A teda,už aj tie jemné boli dosť zvláštne.

Predjedlo ma malo pripraviť na ďalšiu "dávku" nechutností a polievka môj žalúdok dostatočne zahriala. Pri jej konzumácii a dávkovaní ďalších bizarných chutí ma oblieval pot a nebolo mi občas všetko jedno.

Výdatný hlavný chod ma nasýtil úplne podľa môjho gusta a chutí. Prišli na rad ťažké pokrmy a ja som už len odfukovala od údivu pri stole.

Dezert je síce malá porcia jedla, ale v tomto prípade mal podobu povestnej čerešničky na torte.Presne tá posledná kapitola ma úplne odrovnala a najviac na mňa zapôsobila.

Pahltné možno nieje pre slabé žalúdky, ale zvyšok si pri ňom určite príde na svoje. Lukáš vkladá do svojich kníh unikátne a neotrepané témy a práve vďaka nim vás zaujmú.

Jediné čo by som vytkla, je slovosled pri niektorých vetách,pôsobia tak trochu "neučesane". Našlo sa aj pár gramatických chýb, či chýbajúcich písmen alebo slabík. To ale pri dobrej knihe viem prepáčiť.

23.04.2024 4 z 5

Lovec bábik Lovec bábik Roman Horňák

Násilníci existujú!
Sexuálni predátori existujú!
Úchyláci reálne existujú!

"Web je semenište vlkov,preoblečených do ovčích rún. Sú to upíri,ktorí ak zavetria slabinu a krv,roztrhajú vaše deti na márne kúsky."

Silné slová,silné posolstvo,silný príbeh podľa skutočných udalostí. Presne o tomto je kniha Lovec bábik.

Už dávno sa mi nestalo,aby som počas čítania celej knihy mala neustále guču v hrdle a slzy na krajíčku. Toľkokrát som chcela knihu položiť bokom a predýchať to všetko čo sa tam dialo, ale zároveň som sa nemohla od nej odtrhnúť. Mráz mi behal neustále po chrbte,pretože predstava, že by som niečo podobné mala zažiť ako matka je strašná.

Rovnaké pocity počas vyšetrovania mal aj Roman, a budete ich mať ako rodičia aj vy,ak sa rozhodnete si knihu prečítať.
Táto kniha Vám dá taký správny a v dnešnej dobe internetu potrebný, emočný preplesk, otvorí Vám v mnohom oči a budete nad ňou a tým čo sa deje okolo nás premýšľať ešte dlho.

Roman Horňák a jeho knihy sú pre mňa záruka,že si vždy prečítam kvalitú krimi, ale touto novinkou celú tvorbu posunul o level vyššie .

Ja som viac než spokojná a Vy si ju musíte prečítať tiež! Odporúčam ako milovník krimi ale aj ako rodič .

19.11.2023 5 z 5

Pod pohrebným mesiacom Pod pohrebným mesiacom Barbora Bernátová

Na nového Meiznera od Barbory som netrpezlivo čakala ako dôchodca pred Kauflandom na tovar v akcii.
Čakanie sa vyplatilo,Barbore sa všetko podarilo a Meizner ostal Meiznerom !
Kto s ním mal tú česť už v predošlých knihách, bude spokojný a kto ho ešte nepozná, mal by si okamžite zadovážiť všetky 3 časti !

Nový prípad pre Dávida Meiznera a jeho parťáka Dominika Tótha im dá poriadne zabrať.

...brutálna vražda,rivalita a intrigy, ktoré sa tiahnu medzi skupinkou spolužiakov od školských čias,láska,ktorá nikdy nemala šancu rozkvitnúť,Dominikova spolužiačka zapletená do prípadu a popri tom všetkom čaká Dávida doma tehotná Ema...

To "nadšenie" z prichadzajúceho potomka srší z Meiznera počas celej knihy. Jeho sarkazmus a trefné,nemiestne poznámky proste milujem rovnako,ako aj obálku tejto knihy.

Dievča v hmle bolo skvelé,Špina vynikajúca, ale touto knihou si si milá Barborka u mňa poriadne zavarila,pretože každou ďalšou vydanou knihou ukazuješ,že písať vieš a dvíhaš moje čitateľské nároky na tvoju tvorbu.A tak sa mi po epilógu zdá, že Meizner ešte nekončí a ďalšou knihou mi opäť vytrieš zrak.

Odomňa je to za túto časť jedno veľké,čo veľké...mega obrovské ODPORÚČAM!

17.11.2023 5 z 5