literarnikouzla literarnikouzla komentáře u knih

Srdcové eso Srdcové eso Morgane Moncomble

SRDCOVÉ ESO ~ MORGANE MONCOMBLE ( LAS DE COEUR)

Když tahle kráska opustila tiskárnu a dostala se do knihkupectví, tak jsem věděla, že ji musím mít! Erotika je můj žánr, ale hlavně to naprosto originální a úžasné prostředí, ve kterém se kniha odehrává a tím je CASINO! Zbožňuji poker, dříve jsem ho sama hrávala s přáteli, ale už dlouho jsem neměla tu čest a kniha mě proto naprosto uchvátila. Dokonce jsem si tenkrát prosadila jako téma maturitního plesu Casino a nikdy toho nebudu litovat!

Rose a Leviho spojuje několik věcí jako jsou touha po penězích, temná minulost, touha po pomstě, lži, ale hlavně poker. Levi Ivanovič se snaží stát světovou jedničkou a vyhrát největší pokerový turnaj v Las Vegas, v cestě mu stojí pouze jediná osoba a tou je Tito Ferragni. Rose je divoká, inteligentní a překrásná Italka, která se vyzná v řeči těla, což mistrně využívá v pokeru a shání nějaký ten finanční obnos, no a čirou náhodou narazí na Leviho a ten si ji “najme, aby ho učila.

Začíná nám obrovská hra, která určitě není jen o pokeru, protože oba skrývají velká tajemství, která důkladně a několikrát zamíchají kartami a to doslova. Oba se snaží držet vztah na čistě herní úrovni, ale ani jeden si to vzájemně neulehčují a v Las Vegas se opravdu může stát cokoliv!

Tohle jsem si velmi užívala. Obě hlavní postavy jsou naprosto jedinečné a taktéž postavy vedlejší, které si zamilujete. V knize je velké množství skvělého humoru a dlouho jsem se takhle u příběhu nenasmála. Chemie mezi hlavními postavami je přímo hmatatelná a i ty peprné scénky se dost povedly a přišly mi také originální (což je za mě velké plus, protože mi přijde, že v českých knihách jsou si dost podobné). Kniha je napínavá, plná zvratů, vzrušující a když k tomu přičteme to vynikající prostředí v kterém se odehrává, tak téměř není, co vytknout.

Dost jsem ocenila základní pravidla pokeru, které najdeme na začátku knihy, aby i nehráči věděli alespoň přibližně, o co jde. Co musím vytknout je obálka knihy, která mi přijde taková nudná a určitě by mě v knihkupectví nezaujala.

Každej si myslí, že mu pomsta přinese svobodu, ale nakonec ho stejně jen uvězní.
“Wau sám velkej hromovládce osobně! Kde máš svůj Mjollnir?

Moje hodnocení: 4,5/5

Mockrát děkuji @knihydobrovsky za poskytnutí knihy k recenzi #spoluprace

23.03.2024 4 z 5

Šarlatové šaty Šarlatové šaty Louise Douglas

IG: literarnikouzla
Před 25 lety zmizela Alice L. z prázdninového kempu v městečku Severn Sand v Anglii, téměř beze stopy. Jediné co se našlo jsou šaty v šarlatovém odstínu. Najednou se karavanový kemp prodává, staví se zde nové domy a na stavbě se objeví něco, co nikdo nečeká, lidské kosti. Patří tyto kosti Alice nebo ne? Jaké je tajemství jejího zmizení?

Příběh je něco mezi thrillerem a detektivkou a odehrává se v naprosto originálním prostředí prázdninového kempu. Musím říct, že jsem od knihy měla vysoká očekávání a bohužel jsem byla trochu zklamaná. Do poloviny příběhu se mi šíleně pletly postavy, kterých je v knize požehnaně a příběh mě nedokázal vtáhnout. Ale v druhé půlce mě začal příběh pohlcovat a byl opravdu mysteriózní a plný napětí.

Tato kniha pro mě byla prvním setkáním s autorkou, která má talent vše líčit do posledního detailu, což přidává na mrazivosti a pochmurnosti, ale zároveň by podle mě knížka mohla být klidně o 100 stránek kratší, nebýt těchto popisů, proto se mi příběh tak táhnul. Kromě originálního prostředí musím zmínit naprosto nečekaný a fantastický konec knihy, který si myslím, že překvapí každého čtenáře.

Podtrženo, sečteno: Kniha má krátké kapitolky, takže se čte dobře, ale první půlka příběhu je taková pomalejší. Určitě bych ji doporučila všem milovníkům detektivek/thrillerů, kteří hledají příběh plný napětí, opředený tajemstvím osudu a lásky.

27.12.2023 3 z 5

Candy Candy Baja Dolce

Ani nevím jak začít. Candy je pokračováním prvního dílu s názvem Habibi. Habibiho jsem četla dvakrát a jakmile jsem zjistila, že se Candy bude vydávat i u nás, věděla jsem, že ho ihned potřebuji. Baja má naprosto skvělý styl psaní a je opravdu neskutečně talentovaná. Její příběhy Vás chytnou za srdce a už nepustí. Myslela jsem si, že Candy nemůže překonat Habibiho, ale omyl.. Oba příběhy jsou opravdu skvělé, ale Candy mě osobně bavil ještě o trochu více.

Jedná se o Darkromance, která rozhodně není pro každého. Kniha je určená pro čtenáře 18+, kterým nevadí témata jako sex, drogy, násilí, prostituce apod.

V tomto příběhu máme 2 hlavní postavy a těmi jsou Dorian Fabri alias Candy a Virginie Franklinová alias Gia. Chemie je mezi nimi opravdu nepřehlédnutelná a mají skvělou romantickou linku. Oba za sebou mají velmi těžkou minulost a to na téhle sérii miluji. Příběhy nejsou jen o sexu, ale najdete v nich těžké životní příběhy a spoustu ponaučení a skvělých myšlenek. Několikrát jsem při čtení měla pusu otevřenou dokořán a byla jsem absolutně vyvedená z míry, protože v knize je spousta absolutně nečekaných zvratů a to se Baje moc povedlo.

V knize se nám objeví i hrdinové z prvního příběhu Harry a Cassie, což mě velmi potěšilo a musím vyzdvihnout, že i vedlejší postavy jsou opravdu jedinečné a jen tak na ně nezapomenete, což podle mého nebývá tak časté. Při čtení knihy se budete smát, ale i brečet, budete překvapení a vzrušení. Tenhle příběh si skvěle umí hrát s emocemi čtenáře a něco ve Vás zanechá!

Kromě úžasného vnitřku musím zmínit i design knihy a naprosto božskou ořízku . Kniha obsahuje i playlist, který obsahuje opravdu skvělé písničky. Ráda bych něco této Darkromanci vytknula, ale opravdu nemám co. Jak Candy tak Habibi si našli v mém srdci místo a oba jsou mými Top knihami roku 2023!

“Osud je jako oční linka drahoušku. Občas je jiná, než jsme očekávali, její cestička je delší, výraznější, ale v tom okamžiku je pro nás nejdokonalejší.
“Co tu stojíš jako penis v pornu?

Moje hodnocení: 5 / 5
#spoluprace
IG: @literarnikouzla

04.12.2023 5 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

IG: @literarnikouzla

Jedná se o Dark Romance, která rozhodně není pro každého. Kniha je určená pro čtenáře 18+, kterým nevadí témata jako sex, znásilnění, násilí, drogy, prostituce apod.

Knihu jsem četla po druhé, ale bavila mě úplně stejně, možná i více. Kniha je psaná z dvou úhlů pohledu, a to Cassie a Harryho. Harry je vtipný, vnímavý, má spoustu úžasných tetování a piercingů, jezdí na motorce, no zkrátka dle mého názoru je ztělesněním Boha . Cassie je taktéž skvělou postavou, která je sebevědomá, drzá, krásná a za mě trochu naivní. Příběh má naprosto skvělou zápletku, je nabitý super hláškami a plný skvělého humoru. Kromě toho, že budete umírat vzrušením, tak se také zasmějete, poučíte a budete zvědaví, protože v knize najdete i malé tajemství.

Kniha má krátké kapitoly, což je za mě moc fajn. Musím zmínit skvostnou ořízku a celkově design knihy je nádherný. Nechybí ani playlist, což také potěší. Kniha vyšla u nakladatelství @venupress. Snažila jsem se najít, něco, co bych knize mohla vytknout, ale nic jsem nenašla, za mě je to opravdu nejlepší Dark romance příběh, který jsem kdy četla.

„Accidit in puncto quod non speratur in anno Co to znamená? V překladu v okamžiku se stane to, v co nedoufáš roky.
„Nezáleží na tom, jak hluboce padneš, ale na tom jakou sílu vyvineš na to, aby ses opět postavila, “ řekl.
“To je chlap, o kterého se stará ženská, a má právo nevypovídat, neboť vše, co řekne, bude při nejbližší hádce použito proti němu.

Moje hodnocení: 5 / 5

09.11.2023 5 z 5