Liana Liana komentáře u knih

Štyri po polnoci 2 Štyri po polnoci 2 Stephen King

Dvojka je podľa mňa o niečo slabšia ako bola jednotka. Záhadný pes (Sun Dog) bol najslabší zo všetkých 4 príbehov. Policajt z knižnice to ale vyvážil, ten bol super a tak dávam celkovo 4 hviezdy. Čo dodať, niežeby som niekedy meškala s vracaním kníh do knižnice, ale po poslednom príbehu ich určite vždy vrátim načas :-))

24.11.2014 4 z 5

Štyri po polnoci 1 Štyri po polnoci 1 Stephen King

Výborné, teším sa na druhú časť. Z tejto prvej sa mi viacej páčila poviedka Langolieri (Časožrouti). Ale aj Tajné okno, tajná záhrada bola výborná. Napätie od začiatku knihy až do konca.

11.11.2014 5 z 5

Pocit konca Pocit konca Julian Barnes

Miestami sa kniha zdala zbytocne vulgarna, aj preto len 4 hviezdicky. Nie so vsetkym som mohla suhlasit, tak ako to bolo v knihe podane, ale napriek tomu tam bolo aj vela pravdiveho... o tom ako sa casom menime, menia sa nase nazory, postoje, hodnoty a zrazu zistime, ze svet vnimame celkom inak ako to bolo kedysi...

30.09.2014 4 z 5

Ako sa vám páči Ako sa vám páči William Shakespeare

Táto hra bola pretriasaná celé dve časti kníh Iba jeden deň a Iba jeden rok a tak ma to zaujalo, až som si ju prečítala. Je to moje prvé priame stretnutie so Shakespearom a veľmi milo ma prekvapil. Páčilo sa mi to. Vidím to tak, že si prečítam aj ďalšie jeho diela.

18.07.2014 4 z 5

Záhradná láska Záhradná láska Andrea Rašková

celkom pekný príbeh, príjemné čítanie, na to, že táto kniha bola prílohou dajakého časopisu, som od toho nečakala nič moc, a možno práve preto som bola príjemne prekvapená. Krátke, ale pekné.

25.06.2014 4 z 5

Ohnivá Ohnivá Kristin Cashore

nebola to úplne moja šálka kávy, trochu mi vadilo, že autorka použila rovnakú šablónu ako v predošlej knihe, žena + princ = láska, do toho dieťa, dievčatko (predtým Bitterblue, teraz Hanna) a obe hlavné hrdinky odmietali manželstvo, deti, proste mi to prišlo veľmi podobné akurát zasadené do iného prostredia. Inak čo sa príbehu týka, tak prvá polovica knihy bola dosť fádna, vlieklo sa to ako v lete na saniach, až od cca 200 str. dalej to zacalo byt napínavejšie a uz to potom pekne islo az do konca knihy. Som velmi zvedava na treti diel, ci aj tam bude pouzita podobna sablona ako v prvých dvoch knihách, alebo uz bude autorka trocha originalnejsia.

25.06.2014 3 z 5

Falošná stopa Falošná stopa Henning Mankell

Vynikajúca detektívka (alebo krimi?) každopádne napínavá od začiatku až po epilóg. Toto bolo moje prvé stretnutie s Mankellovou tvorbou, ale vidím to tak, že sa s ním ešte stretnem pri ďalších knihách. Kniha sa nedala pustiť z ruky, až kým som neotočila poslednú stranu - odporúčam všetkým milovníkom detektívok.

04.05.2014 5 z 5

Druhý verdikt Druhý verdikt Michael Palmer

velmi dobrá kniha, pútavá a hlavná hrdinka veľmi neštandardná - iná ako bežne, naozaj odporúčam

28.04.2014 4 z 5

Odvrhnutá Odvrhnutá Eliette Abécassis

Celkom dobré čítanie, neubránila som sa slzám a niečo sa priučila aj o inej kultúre než tej našej, čo ma osobne dosť zaujíma.
Je to tenká knižočka, tak na jeden večer, ale dojem urobila.

24.04.2014 4 z 5

Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Turid Rugaas

Celkom dobrá kniha, užitočné rady, začínam si viac všímať správanie sa môjho psa a viac chápem, čo sa mi chudák snaží povedať.

10.04.2014 4 z 5