Lesandi Lesandi komentáře u knih

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Zasáhla mě do hloubi duše. Tolik jsem neplakala u žádné jiné knihy. Četla jsem ji na střední a v tu dobu jsem se cítila všelijak. Možná proto mě tak dostala.
Ale nevím, jestli ji doporučit. Je vážně smutná, není to pro každého. Jsem ráda, že jsem ji četla, je skvělá, ale už jí nikdy nechci číst. Tu bolest s chlapcem nechci znovu prožít.
Vytáhla jsem si ji u maturity a to bylo velké plus, protože jsem krásně popsala snad úplně všechno. ☺

10.10.2019 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Absolutně mě zklamala. A to jsem se na ni tak těšila! Ale nemůžu prostě věřit nálepce bestseller.
V knize jsem se celkem ztrácela a vadila mi hlavní postava. To co viděla se nakonec vyvrbilo zajímavě, ale ona sama byla nudná až do aleluja. Docela jsem bojovala, aby ji zvládla dočíst.

10.10.2019 1 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Jedna z mála knih, která byla horší než film. Ten se mi vcelku líbil. Tragický osud dvou mladých lidí, cesta do Amsterdamu a hezky vyjádřená zamilovanost (jako když se usíná), kterou Anselt Elgort moc pěkně zahrál.
Nicméně kniha byla hrozná. Já nevím, prostě mě Hazel otravovala tím svým vyjadřováním. Ty její výrazy byly tak hlubokomyslné a přehnané. A Císařský neduh se mi taky moc nezamlouval. Možná kdyby si autor vybral skutečnou knihu, tak by mi to bylo bližší.

10.10.2019 1 z 5