lenu lenu komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Určitě zajímavá kniha, a jsem ráda, že jsem ji díky úsilí autorky mohla přečíst. Co mě ale překvapilo - tvářit se v rozhovorech, že je to něco inovativního, to mě opravdu překvapuje, protože podobné věci jsem četla u autorů knih , které byly 15 a třeba více let staré. Tedy dávno známé reálie, které už jsme od uprchlíků ze severní Koreje již četli - pokud se o život v Severní Koreji amatérsky zajímáme. Proto mě překvapuje, že se autorka ve svých rozhovorech tváří, že píše nově, o věcech , o které se před ní nikdo nezajímal nebo o nich neslyšel ? I jako laik jsem o těchto věcech už dávno četla, a jak je možné, že autorka jako koreanistka se s nimi nesetkala? divný ignorantský přístup, o předchůdcích nic nevím a jsem odborník. Ceny budou.

10.06.2021

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Na knihu jsem se moc těšila, a vůbec jsem nebyla zklamaná. A to laťka nebyla nastavena nízko, protože Píseň o Tróji od Colleen McCulloughové patří k mým nejoblíbenějším - ta ovšem vykresluje děj Iliady z pohledu mnohem více postav.. takže její první místo neohroženo..

14.02.2014 5 z 5