lenka3062 lenka3062 komentáře u knih

Truhla času Truhla času Andri Snær Magnason

Dva príbehy v jednom, ktoré ma okamžite vtiahli do deja. Príbeh bol poučný a dojemný. Je to príbeh, ktorý núti zamyslieť sa nad vecami. Hoci je kniha označená a písaná ako rozprávka, má v sebe rozhodne presah do dnešného sveta a silnú myšlienku.
Pre mňa bola kniha skvelá !

10.08.2021 5 z 5

Podzimní bouře Podzimní bouře Petr Kříž

Na knihu som narazila len náhodou a veľmi milo ma prekvapila. Príbeh je predstavený z pohľadu niekoľko hlavných postáv a každá má svoj vlastný príbeh (chvíľku mi teda trvalo zorientovať sa v tom, kto je kto a kde sa čo odohráva). Príbeh dopĺňajú sem tam ilustrácie a oceňujem aj ilustrovanú mapu sveta. Kniha má určite potenciál a už teraz sa teším na druhú časť, na ktorej autor aktuálne pracuje.

Malé mínusy predstavuje až príliš veľké množstvo postáv, nie moc akcie, dej sa odohráva skôr v pomalom tempe a taktiež sa v knihe nájde aj pár nelogických častí.

09.08.2021 5 z 5

Pred Adamom Pred Adamom Jack London

Kniha je pomerne krátkeho rozsahu a nie je to úplne klasika, ako by sa u Londona mohlo zdať. Príbeh popisuje vývoj človeka na základe Darwinovej teórie a je to skôr oddychovka prečítaná za pár hodín bez väčšej akcie. Knihu dopĺňajú dodatočné zaujímavé informácie, ktoré popisujú dôvody, pre ktoré sa London rozhodol danú knihu napísať.
Pre mňa to bolo príjemné čítanie.

09.08.2021 4 z 5