LeHADR LeHADR komentáře u knih

Jurský park Jurský park Michael Crichton

(SPOILER) Tak toto bylo výborné! Napětí by se dalo krájet, kniha nemá hluchá místa a je napsaná vskutku čtivým dojmem. Kniha má i svoji hloubku a nutí k zamyšlení o tom, zda se lidstvo opravdu posouvá kupředu - a to ani autor netuší, jakou debilizaci zažívá současná mladá generce nyní díky technologiím. Poprvé se mi u knihy také stalo, že by mi nevadilo, kdyby dinosaurus sežral dítě (prosím za prominutí, nemám nic proti dětem!). Postava Lex byla naprosto na zabití a o to víc mě překvapilo, že se u ní během knihy ani neobjevil vlivem hrůz, které zažila, žádný vývoj. Prostě ukázkově stupidní spratek a za mě asi jediná výtka ke knize.

27.12.2022 5 z 5

Medovník s pepřem Medovník s pepřem Alena Adrianet Heinrichová

Nejsem úplně typickým konzumentem literatury pro ženy. Když už se do něčeho pustím, tak zásadně do komedií. Od knížky jsem očekávala tedy hlavně pobavení a oddech. To mi kniha splnila, protože musím říct, že jsem se dlouho takto u knihy nenasmála!
A hlavně přidala něco nečekaného navíc...Hrdinové knížky jsou oba příšerní, bylo by velmi těžké se s nimi ztotožnit, nebýt naprosto perfektní sebeironie autorky. Díky tomu jsem si po přečtení odnesla strašně fajn pocit, že i když se my ženy (mě nevyjímaje) dokážeme v době svého vztahového dospívání chovat jako totální kozy, tak je to důležitá vývojová fáze života, přes kterou se dá krásně přenést díky humoru a uvědomění si osobního vývoje. U knihy jsem se tedy dost nasmála i sama sobě a odčarovala mi z hlavy dost vzpomínek, ze kterých mi bylo donedávna trapno. Doporučuji všem ženám i mužům, je to opravdu zábavná jednohubka, ze které si odnesete i pár hlubších pocitů a uvědomění.

19.05.2022 5 z 5

Nasraná Máma - Nekorektní Průvodce Prvním Rokem Mateřství Nasraná Máma - Nekorektní Průvodce Prvním Rokem Mateřství Tereza Maroušková

No tedy kdybych ve volném čase (rozumějte když dítě spí) čučela do mobilu na sociální sítě nebo sledovala televizi, taky budu nasraná matka :) Jinak kniha slupnutá za 24 hodin, občas i pobavila. Odcházím od ní s pocitem, že se mám s miminem dobře a to se počítá. Jinak styl psaní asi nesedne každému, kniha je extrémně negativní a dost mi v ní paradoxně chyběl humor a nadhled.

16.01.2024 2 z 5

Slovodějky Slovodějky Alena Adrianet Heinrichová

Byť úplně nejsem dospívající mládež a hovím si v jiných žánrech, tak mě toto prostě bavilo. Když přečtu knížku za 1 den, tak je něco velmi v pořádku - v tomto případě to bylo to, že mě kniha prostě nepustila a chtěla jsem celou dobu vědět, co bude dál. Přiznám se, trochu nostalgicky mě to vtáhlo do časů prvního čtení Pratchetovek (Hugo a atmosféra) a donutilo mě to zamyslet se nad tím, že dobře napsaná romantická linka může být taky zábavná a nerušit príběh. Nemohu moc srovnávat s jinou young adult literaturou, ale humorem, spádem a vyvážeností děje si podle mě kniha plný počet zaslouží.

24.10.2023 5 z 5