legolaska legolaska komentáře u knih

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Ráda bych to trochu uvedla na pravou míru. Tahle kniha NEBYLA původně psaná jako ff k Padesáti odstínům šedi, ale obě - jak tahle, tak 50 odstínů, byly psané jako ff k Twilight sáze, a to skoro současně. Gabrielovo inferno v originále jako samostatná kniha dokonce vyšlo skoro o dva měsíce dříve než 50 odstínů, takže těžko může být jejím ff.
Moc bych je nesrovnávala - snad jen v tom, že dokud byly obě ve formě ff, hlavní hrdina se napravil a původně se jmenoval Edward, hlavní hrdinka získala sebevědomí a původně se jmenovala Bella.
Jinak jsou obě knihy rozdílné jak obsahově, tak slohově, a to značně. Která se vám bude líbit víc, to už musíte posoudit samy.

Edit 2. 11. : Jak tak koukám, komentář, kvůli kterému jsem to sem psala, se nějak ztratil. Nevadí, i tak to tu nechám, protože těch názorů, že se jedná o fanfiction na Fiftyho, jsem už slyšela víc.

29.10.2013

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

LibraryGirl, ano, Raven vyjde i v češtině. A ta obálka měla být stříbrná :D. Vypadá spíš šedá, že?

30.07.2014

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Yvosek, v knižní podobě to je, Očistec vyšel už 5. 2. A jak to dopadne se stejně ještě nedozvíš, protože to bude mít ještě třetí díl.

13.02.2014

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Kdokoliv byl měl zájem si doplnit informace z Gabrielova inferna, co se zmiňované literatury, hudby, obrazů i reálií týče, zveme ho navštívit naši facebookovou stránku:

Těšíme se na vás!

27.01.2014