Lavastan Lavastan komentáře u knih

Postavy našeho motorismu Postavy našeho motorismu Adolf Tůma

Jedinečná kniha, vyšla pouze ve 450 výtiscích, navíc v době protektorátu. Slyšel jsem nepodloženou informaci, že část nákladu byla zabavena. Zajímavé čtení a o osobnostech našeho motorismu.

09.11.2020 5 z 5

Atlas našich automobilů 4 Atlas našich automobilů 4 Milan Spremo

Atlas automobilů z českého území v letech 1937 až 1963 - poslední díl ze čtyř. Vše popsáno, včetně obrázků automobilů. Pokud hledáte rychlé informace k automobilům, je kniha vhodná. Tato kniha vyšla v nízkém nákladu, proto je ze všech dílů nejméně dostupná.

Atlas našich automobilů 3 Atlas našich automobilů 3 Adolf Kuba

Atlas automobilů z českého území v letech 1929 až 1936 - třetí díl ze čtyř. Vše popsáno, včetně obrázků automobilů. Pokud hledáte rychlé informace k automobilům, je kniha vhodná.

Atlas našich automobilů 2 Atlas našich automobilů 2 Adolf Kuba

Atlas automobilů z českého území v letech 1914 až 1928 - druhý díl ze čtyř. Vše popsáno, včetně obrázků automobilů. Pokud hledáte rychlé informace k automobilům, je kniha vhodná.

Atlas našich automobilů 1 Atlas našich automobilů 1 Adolf Kuba

Atlas automobilů z českého území do roku 1913. Vše popsáno, včetně obrázků automobilů. Pokud hledáte rychlé informace k automobilům, je kniha vhodná.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Ladislav Fuks uměl psát opravdu dobře, a zde to dokazuje. Velice povedená kniha. Klasika české literatury.

Otčina Otčina Robert Harris

Nejdříve jsem viděl film, pak jsem četl knihu. Oboje je dobré, kniha se četla svižně, děj se nevleče. Alternativa, co by se stalo, kdyby Německo neprohrálo druhou světovou válku.

08.11.2020 4 z 5

Učebnice čtení starých textů Učebnice čtení starých textů kolektiv autorů

Již několikáte vydání učebnice starých textů. Zase lepší a propracovanější. Knihu doporučuji, protože jsem měl tu čest poznat autora a byl nejen velký odborník, tak hlavně skvělý člověk. Lepší knihu na cvičení starého písma na českém trhu nenajdete.

07.11.2020 5 z 5

Sborník učebních textů pro pokročilé rodopisce Sborník učebních textů pro pokročilé rodopisce kolektiv autorů

Rozšiřující kniha pro pokročilé rodopisce. Najdete zde množství zajímavých témat, která jsou neméně důležitá pro pátrání po rodinné historii. Kniha byla zpracována fundovanými odborníky.

Indian Indian Vladimír Souček

Hezky zpracovaná historie motocyklové značky Indian. Mám ji s věnováním od autora, takže radost je dvojnásobná.

07.11.2020 5 z 5

Náš motocyklový trh: Prvních 120 let, 1895–2014 Náš motocyklový trh: Prvních 120 let, 1895–2014 Milan Veselý

Výborně zpracovaná kniha. Obrovské množství nových a cenných informací. Autor prošel obrovské množství literatury a archivních materiálů. Pokud vás zajímá historie motocyklů, knihu si určitě kupte.

07.11.2020 5 z 5

Náš motocyklový dovoz: Prvních 70 let, 1895–1964 Náš motocyklový dovoz: Prvních 70 let, 1895–1964 Milan Veselý

A přece se točí A přece se točí Jan Králík

Legendární kniha o veteránech. Pan Králík vypravuje mnohdy neuvěřitelné příběhy veteránistů, které jsou však nesmírně zajímavé a poučné.

06.11.2020 5 z 5

Jawa, můj osud Jawa, můj osud Jan Králík

Skvělá kniha od pana Králíka, přečetl jsem jí jedním dechem. Popisuje život významného manažera, pracovitého a odvážneho muže - pana Jaroslava Freie.

06.11.2020 5 z 5