Lavastan Lavastan komentáře u knih

Jak řídí Slušovice Jak řídí Slušovice Stanislav Vácha

Čtivá a zajímavá kniha na téma JZD Slušovice. Jako uvedení do fenoménu Slušovic stačí, ale nejde do hloubky. Jedna věc mi utkvěla v hlavě: Most přes říčku Dřevnici ve Slušovicích byl v roce 1982 postaven za 16 dní, místo 16 měsíců, které rozplánoval generální projektant. To asi nejlépe vystihuje slušovické družstevníky: "Co chceme to dokážeme a budeme nejlepší!" To všechno díky panu Františku Čubovi, který dokázal motivovat a vydat z tisíce lidí to nejlepší co v nich bylo.

20.11.2020 5 z 5

Geniální podnikatel Tomáš Baťa Geniální podnikatel Tomáš Baťa Antonín Cekota

Výborná kniha, další o Tomáši Baťovi, přesto přináší nové informace a skutečnosti. Knihu napsal zkušený redaktor a publicista pan Antonín Cekota. Název knihy přesně vystihuje Tomáše Baťu - geniální podnikatel!

19.11.2020 5 z 5

Dějiny Ruska Dějiny Ruska Kateřina Hloušková

Podle mého dobře napsaná kniha, četla se mi dobře. Akorát mohla být podrobnější, ale to ani nebylo cílem, jak jest psáno v úvodu knihy. Pro pochopení dějin a myšlení Ruska je ideální.

Dějiny Slovinska Dějiny Slovinska Jan Rychlík

Skvělá kniha o historii státu, se kterým máme mnohé společné.

Dějiny NDR Dějiny NDR Hemann Weber

Výborná kniha o historii východního Německa - NDR. Podrobně popsané počátky vzniku státu, politika a život v Německu.

Dějiny Lichtenštejnska Dějiny Lichtenštejnska Drahomír Suchánek

Výborná kniha o malém knížectví, které jediné neuznalo Českou republiku v roce 1993. Důvody se dočtete v této knize. Škoda, že vztahy nejsou lepší, užitek by byl pro oba státní celky a i jeho obyvatele.

Dějiny Austrálie Dějiny Austrálie Stuart Macintyre

Celkově dobře napsaná kniha, někde to trochu bylo pomalejší, ale to je můj názor.

09.11.2020 5 z 5

Dějiny Argentiny, Uruguaye, Chile Dějiny Argentiny, Uruguaye, Chile Jiří Chalupa

Dobře napsaná kniha, čte se svižně a je plná zajímavých informací k těmto třem latinskoamerických zemím.

09.11.2020 5 z 5

Dějiny Paraguaye Dějiny Paraguaye Bohumír Roedl (starší)

Dobře napsaná kniha, čtete se dobře a svižně. Zajímavé je období tzv. Jezuitského státu v 17. a 18. století. Smutná je zničující válka se sousedními státy i válka v oblasti Chaco s Bolívií. Škoda, že nebylo více věnováno osobě prezidenta Alfredo Stroessnera a stavbě gigantické vodní přehrady Itaipú na řece Paraná, na hranicích Brazílie a Paraguaye.

Dějiny Brazílie Dějiny Brazílie Jan Klíma

Dobře napsaná kniha, mapující historii tohoto významného jihoamerického státu.

09.11.2020 5 z 5

Dějiny Peru a Bolívie Dějiny Peru a Bolívie Bohumír Roedl (starší)

Kniha celkově dobře napsaná, čte se svižně, pokud vás téma historie Peru a Bolívie zajímá. Bohužel velký problém je jazyková korektura. Tolik překlepů a chyb jsem dosud v žádné jiné knize neviděl. Je vidět, že korektor neudělal svou práci dobře.

09.11.2020 4 z 5

Přehled motocyklů ČZ Přehled motocyklů ČZ Jan Vošalík

Přehledně zpracovaná historie sériových a prototypových motocyklů ČZ. Jako pomůcka pro rychlé dohledání a základní údaje úplně ideální.

09.11.2020 5 z 5

Přehled motocyklů Jawa - sériové cestovní motocykly Přehled motocyklů Jawa - sériové cestovní motocykly Jan Vošalík

Přehledně zpracovaná historie sériových motocyklů Jawa. Jako pomůcka pro rychlé dohledání a základní údaje úplně ideální.

Cesty k prosperitě Cesty k prosperitě František Čuba

Výborná manažerská kniha od Františka Čuby a Emila Divili. Pokud váš zajímá řízení podniků a hodnocení řídících pracovníků, je kniha stále zdrojem cenných informací. Pan Čuba je nedoceněná osobnost a podnikatel, který toho pro své spolupracovníky a okolí udělal hodně.

09.11.2020 5 z 5

Jak a co kdo řekl o obuvi a obouvání Jak a co kdo řekl o obuvi a obouvání Vilém Veselý

Zajímavá knížečka plná citátů, básní a textů o obuvi a obouvání. Motivační i když nejste obuvník. Bohužel jich vyšlo pouze 500 ks, takže se hůře shání. Kdo má rád fenomén Baťa, tak bude jistě potěšen.

09.11.2020 5 z 5

Naše motocykly. V. díl, Československo M-O, 1918-1953 Naše motocykly. V. díl, Československo M-O, 1918-1953 Libor Marčík

Pátý díl série Naše motocykly, sleduje písmena M až O v letech 1918–1953. Najdeme zde značky Manet, MAT, Ogar, Orion a mnoho dalších. Opět precizní a pečlivá práce autora.

09.11.2020 5 z 5

Naše motocykly. IV. díl, Československo G-L, 1918-1953 Naše motocykly. IV. díl, Československo G-L, 1918-1953 Libor Marčík

V pořadí čtvrtý díl série Naše motocykly, nyní věnovaný písmenům G až L v letech 1918–1953. Opět důkladná a precizní práce, obrovské množství informací, fotografií a cenných materiálů. Najdete zde např. značky Hurikan, Itar a další.

09.11.2020 5 z 5

Naše motocykly. III. díl, Československo A-F, 1918-1953 Naše motocykly. III. díl, Československo A-F, 1918-1953 Libor Marčík

Třetí díl série Naše motocykly, nyní věnovaný létům 1918 až 1953 pro motocyklové značky od A do F. Autor důkladným a pečlivým studiem předkládá cenné informace k výrobě motocyklů na českém území. Hlavní část knihy je věnována značce BD a Čechie-Böhmerland.

09.11.2020 5 z 5

Naše motocykly. II. díl, ČZ 1930-1953 Naše motocykly. II. díl, ČZ 1930-1953 Libor Marčík

Druhý díl série Naše motocykly, nyní věnovaný strakonické motocyklové značce ČZ. Autor opět důkladně vysvětluje historii a technické specifikace motocyklů.

09.11.2020 5 z 5

Naše motocykly. I. díl, Rakousko-Uhersko 1899-1918 Naše motocykly. I. díl, Rakousko-Uhersko 1899-1918 Libor Marčík

Pamatuji si, když jsem knihu v roce 2000 kupoval přímo od autora. Libor Marčík nasadil laťku velmi vysoko. Kniha popisuje historii výroby motocyklů na českém území, v rakouských zemích a Uhrách-Maďarsku. Velké množství obrazového materiálu.