ladyba ladyba komentáře u knih

Tajná pravidla Tajná pravidla Ellen Fein

Další "americká" zaručená příručka o pravidlech potvor a jejich neprůstřelném fungování. Některé postřehy jsou fajn.

13.04.2015 3 z 5

Proč si muži berou potvory a hodné holky zůstanou na ocet Proč si muži berou potvory a hodné holky zůstanou na ocet Sherry Argov

Trochu jinak předchozí kniha a v lehce jiném konextu rady jak na muže, které si chete vzít. Ale ano, přečtěte si to. Není to zas taková ztráta času. Poučné.

12.04.2015 4 z 5

V každém věku stát za hřích V každém věku stát za hřích Dagmar Březinová

Málokdy se mi stane, že kníýku vůbec nedočtu. Dala jsem asi 50 stran a nechápala, proč vůbec vyšla.

12.04.2015 1 z 5

Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Sherry Argov

Je to trochu americké počtení, ale tak jako tak plné životní pravdy, taky znám spoustu žen, které by se s touto knížkou měly seznámit.

10.04.2015 3 z 5

Jak být dokonalý gentleman Jak být dokonalý gentleman John Bridges

Jednoduchý a čtivý průvodce, jak bychom se k sobě měli chovat. Protějškem k této knize je kniha Jak být dokonalá dáma Candance Simpson.Giles. Je dobré si pročíst obojí pro obě pohlaví.

09.04.2015 3 z 5

Jak být dokonalá dáma: Nadčasový průvodce správným chováním Jak být dokonalá dáma: Nadčasový průvodce správným chováním Candance Simpson-Giles

Jednoduchý a čtivý průvodce etiketou každodenního života. Někdy opravdu stačí málo, abychom se k sobě chovali slušněji.

09.04.2015 4 z 5

Řeč těla na pracovišti Řeč těla na pracovišti Allan Pease

Kniha je jakýmsi lehce dopointovaným výtahem části Knihy řeči těla, zde autoři shrnuli poznatky do cíleného prostředí pracoviště a obchodnního prostředí. Je nutné však podotknout, že informace nalznete i v Řeči těla tak jako tak jen v širších souvislostech nornverbální komunikace jako takové.

07.04.2015 4 z 5

Řeč těla Jak porozumět druhým z jejich gest, mimiky a postojů těla Řeč těla Jak porozumět druhým z jejich gest, mimiky a postojů těla Allan Pease

Starší vydání Řeči těla je více zacíleno na osvětlení a názorné ukázky gest pomocí jasných obrázků, novější vydání demostruje vše na zjednodušených ilustracích a fotografiích, proto mi toto vydání přijde lepší a názornější. Víc vás mj. donutí přemýšlet, dokud taková gesta znáte, kde už jste je viděli a zaručeně už jste je viděli, protože se s nimi potkáváte každý den.

06.04.2015 4 z 5

Módní návrhářství: Inspirace a tvorba Módní návrhářství: Inspirace a tvorba Simon Seivewright

Kniha čtenáři přibližuje problematiku módního návrhářství v duchu: král promluvil, neřekl nic. Stojí za to se s ní seznámit, ale raději od ní moc nečekejte. Detailněji přibližuje problematiku módní rešerše. Ale to je asi tak vše. Silný papír, spousta obrázků pod autorskými právy. S ohledem na cenu, nabízí málo muziky. Půjčit si ji v knihovně ale neurazí.

05.04.2015 3 z 5

Lháři a jejich řeč těla Lháři a jejich řeč těla Lillian Glass

Tato kniha je mimořádným ponaučením o tom, jak fungují lháři v běžném životě a při přistižení jejich lži, jak se brání zuby nehty a vše popírají do konečného verdiktu soudu, ale knihu má smysl číst až poté, co se seznámíte se základy řeči těla a taky s americkými soudními kauzami (Clinton, Amstrong, Simpson ad.), na kterých je názorně chování lhářů demonstrováno.

02.04.2015 4 z 5

Výborně zpracovaná a čtivá kniha o řeči těla, vydání z roku 2001 je doprovázeno názornými obrázky, které shledávám kvalitnějšími, než vydání novější s fotografiemi a obrázky od jiného výtvarníka.

28.03.2015 4 z 5