ladka0838 ladka0838 komentáře u knih

Včelár z Aleppa Včelár z Aleppa Christy Lefteri

Podobný "feeling" jako u románů Khaleda Hosseiniho. Podmanivé popisy šťastných let, kdy se cítíte jako byste seděli na aleppském dvorku u prostřeného stolu plného exotických pokrmů spolu s hrdiny románu. Velmi napínavé pasáže i místa kde se vám chce brečet a křičet, že válka je vůl. Mě se román líbil moc. Příběh malého chlapce, který se line celým vyprávěním se osvětlí až na konci. Popravdě mě nejasnost této postavy trochu iritovala, ale čtenář se dočká :-)

22.03.2023 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

(SPOILER) Knihu jsem přečetla, ale chvílemi se sebezapřením. Možná zajímavá literatura pro nactiletou dívku, které muže posloužit zčásti jako růžová knihovna a zčásti jako vodítko k zájmu o historii. Podle mého názoru těžko uvěřitelné situace kdy “na brnknuti” vznikají silná pouta. Mezi mladými ještě, ale upadnout do hluboké deprese hraničící se ztrátou smyslu vlastního života kvůli úmrtí paní na nemocničním pokoji …. No…. A nadšeni 90 leteho pana v domově z nějaké cizi slečny jen proto, ze je hezká a znala se chvíli se švagrovou ….no…Za mě povrchní, málo propracované a těžko uvěřitelné.

18.02.2023 2 z 5