Květ Květ komentáře u knih

Hrdinové Pacifiku Hrdinové Pacifiku Peter T. Deutermann

Tento válečný román rozhodně nešetří popisy útoků a bitev, ve vodě i ve vzduchu v období II. světové války, po hlavním útoku na Pearl Harbor. Prvně jsem měla obtíže zorientovat se ve vší té válečné technice, munici, některé názvy jsem vůbec neznala, ale když jsem se do knížky začetla, rozvinul se přede mnou velice poutavý příběh, kde ke konci jsem nad odvahou a chrabrostí i uronila slzu. Kniha je vyprávěná z mužského pohledu, láska v tomto románu je spíše na pozadí dění, ač se to dle anotace může zdát být jinak. I proto je tento román možná vhodnější spíše pro pány, kteří si v něm naplno užijí vřavu bitvy a celé válečné atmosféry. Nicméně nezklamal mě.

02.12.2017 5 z 5

Sarajevská princezna Sarajevská princezna Edo Jaganjac

Silné a nelehké čtení, přesto strhující. Svědectví sarajevského lékaře a dojemný příběh malého děvčátka nemůžou nechat nikoho v klidu. Malá Irma byla zraněná při bombardování Sarajeva v roce 1993, knížka popisuje boj za její záchranu a popisuje další případy a hrůzy občanské války, přístup "mírových" organizací vám sebere veškeré iluze...

02.12.2017 5 z 5

Doteky života Doteky života Barbora Dvorecká

Povídky, co chytnou za srdce, co dojmou, pobaví,co přečtete za pár hodin, ale zůstanou ve vás napořád. O krutosti i soucitu, o naději i beznaději, o lásce ke zvířatům. Tato knížka by neměla chybět žádnému milovníkovi koní, psů a ostatního zvířectva.

01.12.2017 5 z 5

Doktorka z konce světa Doktorka z konce světa Meredith Appleyard

Oddechový román pro ženy z prostředí slunného australského venkova. V anotaci se vyskytuje chyba, ale odpouštím :) Příjemné čtení pro dlouhé chvíle, nic náročného, ideální pro dlouhé zimní večery nebo na dovolenou

01.12.2017 3 z 5