KristýnaBart KristýnaBart komentáře u knih

Najdu si tě v Římě Najdu si tě v Římě Tatiana Brezinská Čuperková

Kniha je velice dobře čtivá. Vlastně se čte sama, a protože není dlouhá, zvládne se to na "jeden zátah".
Už dlouho jsem nečetla knihu, u které bych se několikrát nahlas od srdce zasmála. Samozřejmě je to hezká romance, místy až idylická, na druhou stranu to není přeslazený román pro náctileté.
Sympatie k hlavní hrdince jsou samozřejmostí. Mladá a emancipovaná žena, která nemá problém říct, co se jí nelíbí nebo co naopak ano. A její způsoby vyjadřovaní jsou mi více než sympatické. Dokázala jsem se s ní ztotožnit, čemuž připisuji velké plus.
A navíc jsou zde použity reálná místa v Itálii, hlavně pak v Římě. A pro někoho, kdo tam nikdy nebyl (jako já), je to skvělé pro představivost. Jako bych tam s nimi byla a zažívala to.
Více takových příjemných, oddechových knih prosím.

14.06.2020 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

S young adult nemám moc zkušeností, nebo mě spíš nezajímá, do jakého žánru spadá kniha. Jde mi o obsah. Do téhle knihy jsem se zamilovala, jakmile jsem viděla obálku. Četla jsem recenze a doporučení.
Upřímně po válečné literatuře je to procházka růžovým sadem. Je to YA, takže jednodušší jazyk, ale kdo proboha dělal korekturu?! Nejspíš se přihlásím jako dobrovolník pro další díl (který už je mimochodem v angličtině i u nás) a jiné knihy. Pravopis byl ostudou celé knihy, za což ovšem autorka nemůže.
Líbí se mi příběh a postavy. Napsané je to opravdu dobře. Kromě pár sprostých slov nebo jedné kapitoly pro dospělé by knihy mohli vzít i mladší.

09.11.2020 4 z 5

Knihkupkyně Knihkupkyně Cynthia Swanson

Kniha mě zaujala obálkou, názvem a cenou. Mám ráda knihy nebo filmy, které jsou z literárního prostředí, které se vrací čase nebo pracují s alternativními realitami. Někdo se v tom může ztrácet, ale já si v tom doslova libuju. Je sice pravda, že jsem očekávala v knihkupectví, větší dynamičnost, na druhou stranu nevím, kde jsem toto "očekávání" vzala. Katharyn/Kitty je a vždycky byla knihkupkyně. To, že se její život odehrával jinak, to už je jiná, každopádně knihy k ní vždycky patřily, v obou světech.
Z počátku jsem nevěděla, co od knihy čekat, ale hned poprvé, kdy jsem ji vzala do ruky, jsem se nemohla odtrhnout a musela jsem číst dál a dál (skončila jsem skoro ve 4 ráno). Kdo se s hlavní hrdinkou ztotožnil, nebo se ji snažil pochopit, pochopil, stejně jako já, od určitého zlomu knihy (nebo i dříve), který svět je ten pravý. Kde se co děje a proč.
Dobrá kniha, doporučuji.

24.07.2020 4 z 5