kristynabar6U4w kristynabar6U4w komentáře u knih

Všechny barvy noci Všechny barvy noci Karine Lambert

Pro mě je to příběh o naději. O štěstí ukrytém v obyčejných věcech. Není o hrdinech a přitom je o velkých výhrách a prohrách všedního dne člověka, který čelí nezvratné diagnoze. Dokázala bych si představit, že by šla kniha ještě hlouběji v přiblížení niterních pocitů hlavní postavy, tady mi přišlo, že tak trochu klouže po povrchu. Ale asi by pak byl příběh příliš hutný. A romantická linka? Je to kniha z edice románů o lásce, je tedy jasné, že nebude chybět a i když by se dalo říct - až příliš dobrá náhoda - přijde mi, že "láska" není jediným motivem, jak tomu občas bývá v některých románech a tím je právě reálnější. I ve skutečnosti potkáváme takové "obyčejné" náhody, lidi, kteří nám jsou sympatičtí a vztah vzniká postupně a díky nějaké snaze, kde je vášeň, ale taková normální, ne všepohlcující.

14.04.2024 4 z 5

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

(SPOILER) Chmm. Tak jsem to přečetla. Jak píší ostatní, je to prostě psané porno, označení erotická literatura mi přijde příliš mírné. Na svou údajnou dobu samozřejmě pobuřující. Anebo poukazujíci na povrchnost a přetvářku. To že se popisují orgie a časté s-m praktiky, ok, i to povzbudí libido, neni třeba si lhát do kapsy. To že obcuji všichni se všemi napříč společenskými vrstvami a občas i příbuzenskými vztahy..budiž.
SPOILER Co už mi opravdu vadí je častý námět znásilnění, které si však dotyčná vlastně užívá (blbost), včetně hrubších deflorací a je často iniciováno a podporováno hlavní postavou. A s čím mám fakt velký problém, je uvádění dětských postav do porno scén, které je jakoby omluveno jejich proaktivním přístupem. Obávám se, že každý čtenář, který se cítí vzrušeně při čtení prvních kapitol, kde dvanáctileté dítě (!!!) plynně přechází od předčítání pohádek k provozování sexu s třicetiletým komorníkem, by měl všechny školy obcházet velkým obloukem a možná si rovnou na čelo napsat "pedofil". A scéna, jak sedmileté dítě dostává výprask (jejíž zamýšlený erotický podtext mi došel až s odstupem)...to opravdu autor chtěl, aby si čtenář tuto scénu představoval a citil se u ní vzrušeně?!

05.01.2024 2 z 5