kozo.roh kozo.roh komentáře u knih

Obrázková knížka o Československu Obrázková knížka o Československu Oldřich Černý

Vcelku povedená obrázková encyklopedie, která měla smůlu, že vyšla těsně před pádem komunistického režimu a jen pár let před rozpadem Československa.

09.11.2014 3 z 5

Slabikář Slabikář Jarmila Hřebejková

Slabikář a Početnice pro první třídy. To byly první učebnice, na které člověk jen tak nezapomene. Jako prvňáčci jsme je nosili každý den do školy a rodiče je nám i schovali, abychom je znovu objevili už jako dospělí a zavzpomínali s dětmi na své první školní krůčky. :-)
A proč pět hvězdiček? Protože pro šestiletého kluka to opravdu byla velmi důležitá kniha. Byla to brána do světa literatury

06.11.2014 5 z 5

Početnice Početnice Gustav Kníže

Početnice a Slabikář pro první třídy. To byly první učebnice, na které člověk jen tak nezapomene. Jako prvňáčci jsme je nosili každý den do školy a rodiče je nám i schovali, abychom je znovu objevili už jako dospělí a zavzpomínali s dětmi na své první školní krůčky. :-)

06.11.2014 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Čtu chronologicky, takže to je moje třetí přečtená kniha Jo Nesboa a musím říct, že zatím nejlepší. Účast Norska ve druhé světové válce není ve střední Evropě až tak dopodrobna známá a tak mě kniha donutila hledat i dějinné souvislosti v dalších zdrojích a téma neonacismu je žhavé stále. Ale hlavně jde o krimi román a nebýt jmen a zápletky, ve kterých jsem se na konci už hodně ztrácel, bylo by to za pět hvězdiček :-). Ale to není problém autora, nýbrž čtenáře... Rozhodně doporučuji.

16.10.2014 4 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Má oblíbená knížka v předškolním věku, kdy mně nadchly Sekorovy ilustrace a knížku jsem si často prohlížel a i později, kdy jako malý čtenář jsem ji několikrát přečetl. Nepamatuji se, že bych po čtení trpěl depresemi, jen mi v paměti utkvělo, že nemám šlapat po chudobkách... Po letech jsem se ke knize vrátil, když jsem ji předčítal dcerám. "Je tam obrázek?" ptaly se při čtení. Měly na vybranou tu novou s ilustracemi Jiřího Trnky anebo tu starou, ošoupanou a očtenou, s ilustracemi Ondřeje Sekory. Vybraly si tu samou, na které jsem vyrostl já i moji rodiče... :-)

14.10.2014 4 z 5

Pohádky z pastelky Pohádky z pastelky Jitka Molavcová

V letech 1994-99 vycházel čtrnáctideník Moje pastelka (dříve Studio Pastelka, později Pastelka) a v něm skvělé pohádky Jitky Molavcové. Nejoblíbenější u mých dcer byla pohádka O černé Bertě (pomáhala v předškolním věku s mytím :-) ). Bohužel zrovna ta v této knize není. Ale i ostatní pohádky jsou krásné.

07.10.2014 4 z 5

O neposedném andílkovi O neposedném andílkovi Marie Tippmannová

Kouzelná a dojemná kniha. Jedna z těch, které jsem měl jako malý čtenář nejraději.

05.10.2014 4 z 5