kozlík24 kozlík24 komentáře u knih

Nahlížení: Podivný začátek Nahlížení: Podivný začátek Dana Zahoříková

Námět není špatný, ale...
Celý děj knihy (až na úplné zakončení - asi posledních 10 stran) se dozvíte už jen z anotace na obálce knihy.
Kniha je tak moc umělecky napsaná - samá epiteta, metafory, metonymie, personifikace u kterých jsem si často říkala: Je tohle vážně nutné? A často jsem si je musela přečíst vícekrát, abych je alespoň trochu dokázala pochopit.
To mi opravdu vadilo a ještě víc zpomalovalo už tak dost vleklý děj.
Vyšetřování mě vůbec nebavilo. V knize nebyla žádná skrytá vodítka, která by nakonci se slávou určila vraha.
Postavy byly tak tvrdohlavé, každá stále dokola opakovala jen to svoje.
Dále mi vadilo, že i když to psala česká autorka, dala do příběhu cizí jména.
Tento styl psaní mi opravdu nesedl

02.03.2024 1 z 5

Louskáček a já Louskáček a já Susan Adrian

(SPOILER) Asi první polovinu knížky jsem si myslela, že jde jen o průměrnou baletní pohádku pro desetileté holčičky.
Hrozně mě štvalo, že je Kaitlyn pořád uražená, a že se to stále dokola řeší. Dokonce jsem se do čtení musela trochu nutit.
Ale druhou půlku s Noahem jsem zhltla najednou. A hlavně konec, kdy Georgie tančí Klárku v divadle mě úplně dostal. Zažívala jsem totiž úplně to samé a jen jsem žasla, jak to všechno autorka dokázala vystihnout. Moc za to děkuji!

24.02.2024 5 z 5

Škola baletu Škola baletu Naina Bray-Moffatt

Super knížka pro malé slečny, které se touží stát baletkami. Přiblíží jim svět baleních hodin a možná i trochu pomůže s přijímačkami na ZUŠ taneční obor.

24.01.2024 5 z 5

Dinosauři - Fascinující pravěká zvířata Dinosauři - Fascinující pravěká zvířata Nicola Herbst

Za mě zde mohlo být více typů dinosaurů a ne všechno tak obecně, ale chápu, že pro čtyřleté kluky to může být fajn.

24.01.2024 4 z 5

Piráti - Lupiči moří Piráti - Lupiči moří Irina Grothues

Pro čtyřleté kluky, co sní o tom, že budou piráti určitě super knížka. Jinak v ní žádné nové informace nehledejte, všechno je hrozně obecně a nenajdete zde ani žádný pirátský příběh

24.01.2024 3 z 5

Počasí - Déšť, oblaka, slunce Počasí - Déšť, oblaka, slunce Christian Häckl

Zajímalo vás někdy, jak vznikají mraky a kde se bere déšť? Tak přesně na tohle vám zábavným způsobem odpoví tato knížka zpestřená o otázky na pozorné čtenáře a pokus na konci knihy.

24.01.2024 5 z 5

Benny Blu vaří: Recepty pro děti Benny Blu vaří: Recepty pro děti Susanne Hansch

Výborné a jednoduché recepty. Vše je do detailu popsané. Doporučuji jako první kuchařku pro malého kuchtíka.

Antonín Dvořák Antonín Dvořák Renáta Fučíková

Přehledně zpracovaný Dvořákův život. Velice zajímavé a poučné. Až na ty děti, v těch jsem se trochu ztrácela.

Les rukou a zubů Les rukou a zubů Carrie Ryan

Tato kniha mi vůbec nesedla a rozhodně se nebudu pouštět do dalších dílů. Jediné co mě nutilo knihu dočíst byl dobře vymyšlený svět nečistých.
Nejvíce mě vadil moc jednoduchý styl psaní autorky, kvůli kterému bych si i sebelepší děj nemohla pořádně užít a poté mě hrozně štvala romantická linka, protože autorka se vůbec neobtěžovala psát nějaké pocity postav a spoustu "vysvětlení" od Travise na konci knihy i další věci jsem vůbec nepochopila a někdy jsem se dokonce v ději a v čase ztrácela (hlavně v 2. půlce knihy) nebo mi přišlo, že se řeší pořád to samé dokola.
Hlavní hrdinku jsem si rozhodně neoblíbila, spíše naopak.
A ještě jedna věc: rozhodně bych knihu nedávala do dětského oddělení v knihovně

23.01.2024 2 z 5