kniho_terka kniho_terka komentáře u knih

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Do téhle knihy jsem se pustila bez nějakého očekávání. Neměla jsem v plánu ani začínat ale objevilo se společné čtení,tak jsem využila šanci, které po dočtení nelituju.

Skleněný trůn je úplně něco jiného než Dvory, a nebudu zmiňovat že mě to překvapilo. Tuhle knihu bych popsala jako dobrodružství, zato Dvory jako domov.

Ne že by mě kniha pohltila hned ze začátku, ale kousek po něm mě chytila a málo kdy pouštěla. Časem to bylo víc a víc chytlavější a děj byl víc a víc čtivější. Hlavně v části, kdy začaly zkoušky a přišlo toho mnohem víc nečekaného.

Hlavní hrdniku Celaenu jsem si oblíbila hned. Líbila se mi její povaha a taky fakt, že je badass hrdinka. Mezi mé další oblíbené postavy patří Chaol a Dorian. Dostáváme se k otázce jaký jste tým, protože tady máme oblíbený trojúhelník. Já mám od začátku jasného Chaola ale Dorian je taky fajn. Ale prostě Chaol no...

Čtení jsem si tolik užila. V polovině jsem přestala úplně vnímat a jenom žila s příběhem. Chtěla jsem to dočíst a dozvědět se všechno ale zároveň si to ještě užít. První díl byl fakt dobrej a já se nemůžu dočkat až se pustíme do druhého dílu.

09.02.2024 5 z 5

#NAJDImě #NAJDImě Lena Valenová

Tady jde vidět, jak se z chvilky na chvilku dokáže z holky stát detektiv na internetu.

Volné pokračování Cool girl! knihy #NAJDI mě. Na začátku rovnou zmíním, že předchozí knihy od autorky jsem nečetla, ale viděla pouze film.
V příběhu jsem tím pádem měla kolikrát bordel při zmínce z Cool girl! Náhodou se to ale dalo. A jak je několikrát zmíněno, knihu lze číst i samostatně.

Anet ráda pomáhá druhým, a tak se rozhodne řešit online trolly formou podcastů, které začala točit. Jako první se setkáváme s případem, kdy se sestra, Anetiny nejlepší kamarádky Bibi, má ve Vídni setkat se svým přítelem, kterého zná jen přes internet. Anet to začne být podezřelé a tak pobyt ve Vídni využije hledáním pravdy.

Prostředí Vídně bylo krásné. Při čtení té části jsem si připadala jako bych tam opravdu byla. Tohle je rozhodně moje nejoblíbenější část knihy. To samé jsem cítila v části, kdy jsme se ocitli v Litomyšli. Je úžasné, když dokážete s knihou cestovat.

Později se k Anet dostane víc případů, které se motají do sebe a nebo naopak. Osobně jsem se v tom trochu ztrácela a nechytalo mě tolik jako na začátku. Ale Anet to dokázala vyřešit i přesto, že měla co řešit v realitě...

Z hlavních postav nemám snad žádnou oblíbenou. Neříkám že jsou špatné, ale prostě mi moc nesedly. Jedna se přeci jen našla, a to je Anetina mamka. Sice se tam moc často neobjevovala, ale ta si mě svým způsobem získala.

Co je neobvyklého na knihách je konec.
Zde se setkáte s interaktivním koncem, ve kterém si můžete vybrat dvě možnosti- přesněji řečeno dvě osoby. Příběh je také o druhé šanci, kterou dáte na konci vy, buď Bibi nebo Oldovi.

Z knihy si lze vzít jisté ponaučení. Dávejte pozor na internetu.

Knihu jsem četla v rámci spolupráce od autorky Lena Valenová

13.01.2024 4 z 5

Začátek po konci Začátek po konci Jana Jordanová

Podle anotace jsem čekala něco jiného, ale to co jsem dostala bylo na moje očekávání lepší. Příběh je svým způsobem opravdu originální. Možná bych to klidně trochu přirovnala k sérii Smrtka.

V rámci příběhu se mi to opravdu líbilo. Na začátku se děj rozjel a díky opravdu krátkým kapitolám mě to nutilo číst dál a dál. Ale párkrát jsem měla takové zádrhely, kdy mě kniha unavovala a musela jsem ji odložit.

Děj ani tak předvídaný nebyl, právě naopak že vůbec. Většina kapitol končila otázkami, které se na druhé straně hned zodpověděly. Nějaké informace mě překvapily ale nebylo tu nic, co by mě hodně oslnilo. Stejně jsem to měla i s postavami. Ty mě spíše kolikrát mátly, podle jejich chování ale i přesto byly fajn. Se jmény jsem problém neměla, spíše mě udivovala ta příjmení typu Borůvková Celkově postavy byly na ok, ale oblíbenou nemám asi žádnou.

Anotace vám už napovídá, že tu bude romantika. Pro mě byla dostačující ale celkem předvídavá. Nebylo to nic nad čím bych se pořád usmívala jako sluníčko. Black byl fajn, ale taky mě moc nezaujal. I přesto jsem si užívala jeho společnost a chvíle, kdy se dostal na scénu a byl společně s Eliie.

Rozhodně by taky nevadilo kapitoly a samotné věty více rozepsat. Sice mi ta délka vyhovovala, ale v takovém světě by se dalo podat více informací.

Když jsem knihu měla poprvé v rukou, pozastavila jsem se nad tou obálkou. Ty zakomponované barvy jsou krásné, až to celé působí kouzelně. Úplně jsem nevěděla co a kdo na ni je. Postupem čtení jsem si to však uvědomila.

Já si to čtení vlastně náhodou užila. Kniha má skvělý děj plný dění a tajností. Zajištěný je i humor a romantika. Četlo se to skoro samo. Svět Podsvětí se mi hodně líbil, společně s Ellie jsme se vydali na cestu jejím druhým životem, ve kterém si musela vybojovat své místo.

Moc děkuju autorce za zaslání knihy a možnost přečtení.

21.11.2023 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Takhle, tenhle díl je dějově skoro o ničem. Právě proto to asi bude doplňkový díl k sérii. Nedočkáte se žádné akce ale naopak pohody, vánoční pohody. V tomto díle se odehrává slunovrat(Vánoce), a všichni tam řeší hlavně to. Taky tam jsou zmíněné věci, které se v příběhu staly před pár měsíci, nebo i v minulých dílech. Mám na mysli válku, změny, rodina a první setkání atd. Možná takové shrnutí.

V knize máte možnost si přečíst kapitoly z pohledů i jiných postav, hlavně z těch nejhlavnějších. To mi přišlo zajímavé, číst nějakou situaci a vnímat pocity někoho jiného než jen Feyre. Samozřejmě tu opět nechyběl jejich klasický humor a máme tu nové přezdívky typu Rhysánek a illyrijské děťátka. Romantiky se tu určitě dočkáte a nechybí ani pikantnější scénky. V mém srdci stále zůstane Rhys s Feyre, ti byli vždy božský. K ostatním postavám nemám výtku, ty byly úžasné jako vždy hned od začátku. Ale Nesta si mě stále nijak nezískala.

Kniha o ničem ale vlastně i o něčem. Celkově bylo hezké se na ten svět podívat i z druhé stránky, jak tam všichni zažívají klid a pohodičku. I když mě to kolikrát moc nechytalo a nechtělo se mi do čtení, jsem si to vskutku užila. Stojí to za to? Nevím, kdyby jste ji vynechali, asi nepřijdete o nic extra důležitého. Pokud však tuhle sérii máte opravdu rádi, myslím že už to je důvod si toto přečíst.
3,5/5

28.10.2023 3 z 5