klar.tunklov01 klar.tunklov01 komentáře u knih

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Přiznám se, že jsem dříve netušila, kdo to byl Fitzgerald, a i kdybych to věděla, asi by mě nenapadlo tuto knihu číst. Ale viděla jsem film Velký Gatsby s Leonardem DiCapriem v hlavní roli a ten mě naprosto okouzlil (film i Leonardo). V tuto chvíli jsem si knihu přečíst prostě musela. Ze začátku mně trochu dělaly problém dlouhé popisné části, nějak jsem se nemohla do příběhu ponořit, ale tak po jedné třetině kniha nabrala spád a já se naopak nemohla odtrhnout. Takže stejně jako po skončení filmu jsem i po skončení knihy brečela nad Gatsbym, proklínala Daisy a doufala, že Gatsby někde v jiném světě najde své zelené světlo.

05.06.2018 4 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Tato kniha mě nadchla. Původně jsem si podle obálky myslela, že jde o další dílo mého oblíbeného autora Johna Greena, ale i když jsem brzy zjistila svůj omyl, nechala jsem se ke čtení nalákat. Ostatně Leonard mně některé z hrdinů knih Johna Greena připomínal, taky byli trošku mimo a taky jim to bylo alespoň navenek jedno. I když byly některé pasáže složité na pochopení, zvlášť u dopisů do budoucnosti jsem dlouho tápala a hledala jejich smysl, přesto jsem se od knihy nemohla odtrhnout, dokud jsem ji nedočetla. Kniha je sice v knihkupectvích zařazována do sekce literatury pro mládež, ale jsem přesvědčená, že si ji s chutí přečtou (a možná i měli přečíst) také dospělí – knížku jsem stejně objevila v knihovně mojí mámy. Jediné, co mi na knize trochu vadilo, bylo příliš mnoho poznámek pod čarou. Sice byl autor v tomto směru originální, ale řadu poznámek mohl klidně zahrnout do textu, protože odváděly pozornost jinam a občas jsem se ztrácela.

26.04.2018 5 z 5