KiwiSunny KiwiSunny komentáře u knih

Přístav Přístav Karolína Fílová

Příběh o jednom vztahu, několika šancích a (ne)uvědomění odehrávající se ve velmi netradiční realitě.
Náměty mi chvílemi připomínaly knihu Než vystydne káva a film Věčný svit neposkvrněné mysli, kde mají postavy taktéž možnost nalezení klidu v zapomnění. Přesto mi zpracování přišlo zcela originální.

"Co kdyby tvou skutečnou katastrofou bylo právě to, žes celý život prožila ve strachu z katastrofy?"

"Tolik jsem dokázal vytušit z jediného pohledu, což jedině potvrzuje, že slova nejsou potřeba - jsou to nepřesné nástroje, jejichž vyjadřovací možnosti jsou tak nedostatečné, že často spíš škodí."

20.08.2022 5 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži II (dvousvazkové vydání) Chrám Matky Boží v Paříži II (dvousvazkové vydání) Victor Hugo

Krásný leč chvílemi zdlouhavý příběh. Byť začíst se do něj může zabrat notnou chvíli, stojí za to vytrvat.

„Láska se podobá stromu. Vyrůstá sama od sebe, zapouští hluboké kořeny do celé naší bytosti a nezřídka nepřestává kvést a zelenat se ani na rozvalinách našeho srdce.“

11.07.2020 4 z 5

Naštěstí (ne)máme mléko Naštěstí (ne)máme mléko Neil Gaiman

Jednoduše geniální. Neil Gaiman mistrně popisuje fantaskní situace, jež tatínek zažívá cestou z nákupu mléka pro své děti na snídani. Při poslechu knihy namluvené samotným autorem obzvláště vyniknou Gaimanovy vypravěčské schopnosti a obdivuhodně květnatá slovní zásoba.

25.08.2019 5 z 5

Hádej, jak moc tě mám rád! Hádej, jak moc tě mám rád! Sam McBratney

Kouzelný příběh který spolehlivě zažene chmury a vykouzlí úsměv na rtech.
"I love you right up to the moon and back!"

14.01.2019 5 z 5