kejtymau kejtymau komentáře u knih

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Rozhodla jsem se tuhle knihu přečíst, protože mě zajímalo, jestli je vážně tak dobrá a proč je vlastně populární... Nudila jsem se někdy do stránky 120 a vytáčelo mě, kolikrát tam bylo řečeno, že je Poppy vyvolená Panna... Jako bych na to měla snad zapomenout. Pak se děj rozjel a knihu jsem doslova hltala. Co musím uznat je, že plot twisty mě docela překvapily... Jenže mně osobně hrozně vadilo, že jsou tam zakomponovaní upíři, protože knihy o upírech nemám ráda a sem mi to vůbec nesedělo.

18.02.2024 3 z 5

Válečná smršť Válečná smršť Victoria Aveyard

Ze začátku jsem byla trochu nešťastná, protože mě ty popisy prostě nebavily. Ale nějak jsem je přelouskala a dobře jsem udělala, pak mě ta kniha naprosto pohltila. Skvělé scénky, někdy jsem se i dost zasmála (ale taky pobrečela), a akce tam bylo víc než dost, kniha dostála svému názvu. Evangelina byla neuvěřitelná a nečekaně skončila mezi mými nejoblíbenějšími postavami. Potvora jedna skvělá :D
Otevřeného konce mi bylo trochu líto.

29.05.2022 4 z 5

Zapovězený trůn Zapovězený trůn Victoria Aveyard

Skvělý dodatkový díl, všechny povídky mě moc bavily. A musím se přiznat, že z toho konce jsem se vzpamatovávala ještě dost dlouho.

29.05.2022 5 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Tenhle díl je naopak můj nejoblíbenější z celé série, po druhém díle je to strmý vzestup vzhůru. Musím říct, že mě moc bavila i první část knihy... a co se dělo potom byla pecka. Konec? Ani nekomentuju.

29.05.2022 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Moje nejoblíbenější kniha (a série). Sice mě ze začátku mátlo, v jaké době se to má vlastně odehrávat (za což strhávám jednu hvězdičku), ale pak jsem si zvykla a neuměla bych si to v téhle sérii představit jinak. Kniha se mi četla moc dobře a bavila mě. Určitě je to zajímavé téma. A taky se mi moc líbilo prostředí příběhu. Závěrečný plot twist byl skvělý, jsem ráda, že jsem to neměla vyspoilerované.

29.05.2022

Kouzelnice Kouzelnice Kristýna Krejčí

(SPOILER) Nemůžu si pomoct, ale tahle kniha se mi prostě nelíbila. Zdá se mi to, nebo to bylo skoro bez zápletek? Vždyť Laivine (která mi jako hlavní hrdinka přišla dost nevýrazná) skoro všechno vycházelo - měla vždycky dost peněz na vyžití, prodala vždycky všechny svoje lektvary, vcelku rychle našla svého vysněného lovce... No a ten se do ní samozřejmě musel okamžitě zamilovat (: během krátké doby se z ní stala tak zkušená bojovnice jako ostatní, který museli projít léty výcviku. Dobře, je to kouzelnice, ale i tak něco takového prostě není možný. To se nemohlo nic pokazit ani tady? :D
No a Alcarrova věta "Moc rád tě pozoruju, když bojuješ." mě dorazila, nemá si náhodou taky hledět boje, nebo jí třeba jít pomoct...? Na to, aby na ni zasněně koukal prostě při boji není vhodná doba. Zkrátka a dobře, ani romantická linka mi nesedla.
Konec tomu vůbec nepomohl.

29.05.2022 1 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Tenhle díl je můj nejméně oblíbený, na první díl zcela určitě nemá. Mare jsem tu začala vyloženě nenávidět a celkově mi přišlo, že se tady toho zase tolik nedělo. Co musím ale říct je, že konec byl naopak skvělý.

29.05.2022 3 z 5