Kaylin Kaylin komentáře u knih

Na druhý pohled Na druhý pohled Amanda Quick (p)

prvý román z rozvetvenej série Spoločnosť arkána . Téma zase zaujímavá, fotografia a ako pomôže k vytvoreniu správnej fotografii videnie aury. Autorka sa hodne vo svojich knižkách zaoberá ženskou rovnoprávnosťou, z toho hľadiska klub Janus ,je veľmi ,veľmi zaujímavý . K slovu sa dostane aj Darwinova teoria :D Romány z tejto série môžeme čítať aj samostatne,ale aj ako pokračovanie príbehu,prekrásne spolu súvisia .

08.07.2013

Synovia človeka s kamenným srdcom Synovia človeka s kamenným srdcom Mór Jókai

Fantastická knižka , čítala som ju viackrát , mám ju doma . Videla som aj film. Romantická ano, trošku rozprávková ..... je to príbeh boja o slobodu, príbeh jedného národa. Máme tu lásku, nenávisť, zradu.... Je to ale písané v štýle 19 storočia a to dnes nie každému vyhovuje . Hlavné postavy sú traja synovia dedičného hlavného župana Kazimíra Baradlaya ,človeka, ktorý neuznával city , považoval ich za niečo čo je prekážkou v kariere. Vo svojom testamente vytýčil smer kariery svojich synov, chcel z nich mať takých istých mužov ako on sám. Ale jeho manželka Marie sa to po jeho smrti snažila zmeniť.....

14.10.2021

První mise První mise Vlado Ríša

pre nás, čo sme čítali pôvodné knihy o Markovi Stonovi ,táto kniha nezapadá do príbehu. Ray sa stal Markovým osobným androidom až keď mal Mark cca 35 rokov a už bol ostrieľaný agent :P sekretárka Peggy sa takisto objavuje, keď už Mark nie je nováčik a so slečnou Svensonovou sa zoznámil na Venusii tiež už ako skúsený agent/ a ona mu darovala Raya. Ale ak by som nepoznala príbeh Marka, pochválila by som to . Je to dobre napísaná oddychovka :)

13.02.2022

Klíč k tajemství Klíč k tajemství Jayne Ann Krentz

zaujímavá knižočka s parapsychologickými prvkami, ale tu pôjde skôr o knihy a kryštály . veľmi zaujímavá tematika a približuje nám aj predaj a nákup starých spisov a kníh. Áno zatiaľ tu nie je zmienka o spoločnosti arkány, ale ktovie. Svet parapsychologie nie je až taký rozvetvený.:)

08.07.2013