Synovia človeka s kamenným srdcom přehled

Synovia človeka s kamenným srdcom https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16096/synovia-cloveka-s-kamennym-srdcom-16096.jpg 4 11 11

Je romantický román poznačený autorovým typicky romantickým videním skutočností. Dej románu sa začína testamentom starého Baradlayho. Zvrchovaný pán domu a župy, Kazimír Baradlay, reakčný predstaviteľ aulickej aristokracie, má na smrteľnej posteli iba jedinú žiadosť: \"nech sa zem nehýbe, nech stojí\". To znamená, že rakúsko-uhorský feudálny systém má zostať pevný a nedotknutý na večné časy...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Synovia človeka s kamenným srdcom. Přihlašte se a napište ho.

Kabuky
26.07.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

20CCh
07.03.2023 5 z 5

Recenze tady nebyly úplně příznivé ale kniha se mi dostala do ruky a musím říct že jsem rád že jsem si ji přečetl (chvílema doslova "jedním dechem")
Autorovi z dnešního pohledu je vytýkána šablonovitost postav a nedostatek jejich vnitřního života.
Mně - který od mayovek prošel celou moderní literaturou s leckdy až do omrzení hnípáním se ve všech pocitech atd - to však přišlo skoro až osvěžující.
Plus kniha dává dobrý vhled do dějin 19. století a znázorňované situace jsou aktuální i nyní (ať již mají paralelu v tom co se děje ve světě , nebo i v našem osobním životě).
Autor se mi líbí, že ví , co chce říct , a taky to řekne (i za pomoci zkratky , symbolu , nebo logicky jen stěží uvěřitelné náhody..) ale bez zbytečných plků kolem, vše do sebe nakonec zapadne
- i odbočky v ději které nejdřív se zdály jako nadbytečné.
A nedá se mu odepřít že umí psát , má přehled , dar slova a trefného pojmenování - a logicky i velice dobrou znalost a osobní zkušenost s tím , co tvoří námět knihy.

Kaylin
14.10.2021

Fantastická knižka , čítala som ju viackrát , mám ju doma . Videla som aj film. Romantická ano, trošku rozprávková ..... je to príbeh boja o slobodu, príbeh jedného národa. Máme tu lásku, nenávisť, zradu.... Je to ale písané v štýle 19 storočia a to dnes nie každému vyhovuje . Hlavné postavy sú traja synovia dedičného hlavného župana Kazimíra Baradlaya ,človeka, ktorý neuznával city , považoval ich za niečo čo je prekážkou v kariere. Vo svojom testamente vytýčil smer kariery svojich synov, chcel z nich mať takých istých mužov ako on sám. Ale jeho manželka Marie sa to po jeho smrti snažila zmeniť.....

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Synovia človeka s kamenným srdcom v seznamech