Kateline Kateline komentáře u knih

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Tato kniha u mě zabodovala. Příběh byl krásný a magický zároveň. Nechala jsem na sebe zapůsobit kouzlo Bájodolí a užívala si skoky z přítomnosti do minulosti, které zde byly provedeny opravdu bravurně. Líbil se mi vztah mezi Lisey a Scottem. Velmi oceňuji překlad, který je zde opravdu zdařilý. Určitě nebylo jednoduché přeložit ta speciální označení a slova, která mezi sebou manželé používali. (Bohužel zde bylo i nemálo překlepů). Kniha v sobě měla zvláštní humor, určitě tu najdete napětí a já osobně se bála hlavně v momentech, kdy Scott vyprávěl vzpomínky na své dětství. Doporučuji.

20.02.2021 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Opět skvělá kniha pana Kinga. Je pravda, že ne všechny povídky jsou krvavé, jak mnozí čekali, ale já jsem byla nad míru spokojená. Povídky byly na druhou stranu hodně na zamyšlení. O morálce, hodnotách, posmrtném životě, svědomí, o tom co je správné a co ne. Mé nejoblíbenější: Míle 81, Duna, Morálka, Ur, Pod psa, Zelený bůžek agonie, Opilé rachejtle a Letní bouře.

17.10.2020 5 z 5

Město žen Město žen David R. Gillham

Kniha byla skvělá. Atmosféra válečného Berlína byla neuvěřitelně detailně popsaná. Četla se sama. Doporučuji.

16.10.2020 5 z 5