Bytost na cestě Bytost na cestě komentáře u knih

Milostná píseň Milostná píseň Jaroslav Seifert

"Náhodně" nalezena v knihobudce a upoutala mě na první otevření :) Moc hezky se četla.

25.06.2023 5 z 5

Když růže přestaly chrlit krev Když růže přestaly chrlit krev Vladimír Holan

Velmi zvláštní básně. Některé jsou moc hezké, k zamyšlení. A v některých je příliš mnoho abstrakce, která působí trochu jako štěrk při pádu na zem.

16.06.2023 3 z 5

Korálky v pupíku Korálky v pupíku Hana Poltikovičová

Prvních 70 stránek jsem si říkala, co to jako je a kde je ten přesah? A pak bum. Úplně mě to vystřelilo do krásných stavů uvědomění si. Krásná kniha :)

13.06.2023 4 z 5

Království nevinnosti Království nevinnosti Rebecca Coleman

Zajímavá kniha. Před lety mě zaujala, ale nedočetla jsem konec. Teď jsem se k ní vrátila. Velká část knihy je psána zajímavě, čtivě, bavila mě. Na konci už mi byl "vztah" Judy i Zacha nesympatický, čekala jsem, jak to dopadne. Konec jsem tušila, že bude nějaký zvláštní, ale nečekala bych ho. Ještě nechám doznít, co příběh přinesl, každopádně zajímavé.

03.06.2023 4 z 5

Bordeline Bordeline Ivana Gibová

Poslechnuto jako audiokniha. Zajímavé. Mnoho autobiograifických prvků bych zde našla... A naštěstí i mnoho, které už jsou vzdálené. Ještě jí nechám doznívat.

03.06.2023 3 z 5

Muži pro zlost Muži pro zlost Beatrice Poschenrieder

I když si o hlavní hrdince myslím svoje a od napsání již uplynulo téměř 20 let, kniha byla čtivá, vtipná a přinesla mi ve správnou chvíli uvědomění, která měla přinést. :)

30.05.2023 4 z 5

Dialog s nevědomím Dialog s nevědomím Radim Ress

Velmi zajímavá kniha, otevřela mi další pohled do hlubin konstelační práce a do vnitřních postav v našem nevědomí.

23.05.2023 5 z 5

Spiknutí za bílého dne Spiknutí za bílého dne Hartwig Hausdorf

Tak nějak samé známé věci :)

23.05.2023 3 z 5

Astrologie lásky Astrologie lásky Chi An Kuei

Přečetla jsem si jen sebe a pár dalších znamení a ač jsem od toho čekala málo, tak to sedí velmi a je to psané pěknou a čtivou formou.

18.05.2023 4 z 5

Simonův kocour a nástrahy světa Simonův kocour a nástrahy světa Simon Tofield

Povedená kniha :) Opět mě bavila :)

13.05.2023 5 z 5

Nesmírný krásný život Nesmírný krásný život František Hrubín

Tahle knížečka mě překvapila. Je rozdělena na 3 části. 1. část mé nebavila a zvažovala jsem, že jestli v takovém duchu bude pokračovat, půjde do knihobudky. A v 2. části - wooow. 2. a 3. část jsem přečetla několikrát. Ve 2. části jsou nádherné verše plné hloubek, které bych určitě nečekala v něčem z roku 1949. Tak nádherně propojené milostné scény, v jednom s oslavou přírody a s takovým přesahem. 3. část je pak o umírání, smrti, ale opět s obrovským přesahem. Smrt a zrození v jednom.
Fascinována a pohnuta s vděkem nechávám ve své knihovně :)

12.05.2023 5 z 5

Odvaha milovat Odvaha milovat Michal Čagánek

Taky moc krásné dílko a našla jsem si v něm spoustu pro mě zajímavých úvah. Ale i některé, které se mnou nerezonují úplně. Přesto super :)

08.05.2023 4 z 5

Moře i studánka Moře i studánka Michal Čagánek

Přečtena několikrát. Pokaždé si v ní najdu mnohé. Krásná :)

01.05.2023 5 z 5

Poppy  - Příběh lásky a odpuštění Poppy - Příběh lásky a odpuštění Barbara Larriva

Páni, nečekala jsem, že mě kniha tak chytne. Přečteno během večera, na začátku jsem raději neočekávála nic převratného, ale postupně to bylo moc hezké. Proměna Allegry, poselství knihy a ten konec, ach. Krásné :) Myslela jsem si, že po přečtení si moje knihovna uleví a budu mít zase co poslat dál, ale bude muset zůstat :)

01.05.2023 5 z 5

Dokořán Dokořán František Halas

Básně jsou moc hezké, ale styl psaní mě trochu vytáčel, hlavně, že je to psané bez čárek, to mě na tom štvalo nejvíc :D Jinak pěkné a ráda si jí nechám v knihovně mezi další poezií :)

22.04.2023 4 z 5

Cesta do minulých životů hypnózou, regresí a elokací Cesta do minulých životů hypnózou, regresí a elokací Stanislava Boušková

Já tedy podle názvu a popisku čekala něco jiného. Knihu jsem rozečetla a prolétla, snažila jsem se najít něco, co by mě zaujalo. Ale asi jsem původně čekala něco jiného. Ach, to očekávání. Styl psaní mě taky trochu odradil, rušil. Přesto knihu nechci schazovat, určitě si najde své publikum. Jen já jsem si tedy dovolila jí poslat dál.

18.04.2023 3 z 5

Ho’oponopono - Havajský rituál odpuštění Ho’oponopono - Havajský rituál odpuštění Ulrich Emil Dupreé

S touto knihou dostalo Ho'oponopono nový rozměr:) znala jsem ho dlouho, fungovalo. Ale tak nějak... Teď jsem ho pochopila do hloubky, s knížečkou pobyla pár týdnů, důkladně praktikovala a hlavně jsem více pochopila a procítila, jak to funguje. Přidala jsem si k tomu i vizualizační techniky a wooow. Zůstane po ruce :)

16.04.2023 5 z 5

Poznej sám sebe Poznej sám sebe Jiří Kuchař

Velmi zajimavá kniha :) Stála jsem v knihovně a řekla si, jestli je tu něco pro mě, ať mě to k sobě navede. A přitáhla si mě, viděla jsem hřbet a kdybych viděla prvně hokejistu na obálce, asi bych po ní vůbec nesáhla. Otevřela jsem jí přesně na pro mě důležité stránce a už šla se mnou domů. Spousta zajímavých informací a kontextů, spoustu věcí jsem znala, ale spousta jich dostalo zajímavé doplnění do souvislostí. Sportovní stránky jsem jen prolétla, se přiznám.

14.04.2023 3 z 5

O zvědavém štěňátku O zvědavém štěňátku Iva Hercíková

Má milovaná knížka z dětství :)

12.04.2023 5 z 5

Ladění Ladění František Halas

Některé jsou moc hezké a některé úsměvné, některé mě nechytly vůbec.

11.04.2023 3 z 5