Spiknutí za bílého dne

Také ve druhém díle trilogie autor ukazuje, že mnohé události, a to i zcela nejnovějších dějin, se možná odehrály jinak, než jak nám je oficiálně předkládáno. Že jsme zkrátka veřejně obelháváni a úmyslně mateni. Jeden příklad takového děsivého spiknutí za všechny: Při pokusu zlikvidovat libyjského revolučního vůdce Muammara Kaddáfího bylo roku 1980 sestřeleno italské dopravní letadlo. Mnohé z 81 obětí by možná byly ještě naživu, kdyby představitelé NATO úmyslně nemátli zachránce. Italská justice zahájila vyšetřování pro velezradu, dva vojenští piloti projevili ochotu vypovídat. Ale jen několik dní předtím, než mohli být vyslechnuti, se jejich stroje srazily a oni spolu s mnoha dalšími zemřeli v ohnivém pekle v Ramsteinu. Autor řadí svá vyprávění opět chronologicky a sahají od starověku po nejnovější dobu. Nabízí tak čtenáři ojedinělou procházku světovými dějinami, kterou s ním bezpochyby rád projde....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270372/tajemna-historie-2-ngT-270372.jpg 3.79

Tajemná historie 2.

Literatura naučná, Historie
Vydáno, Knižní klub

Geheime Geschichte 2, 2012

Kniha Spiknutí za bílého dne

Thebookman
24.10.2018

Tak tady ještě není žádný komentář? To se divím. Tento druhý díl Tajemné historie je podle mého mínění na stejné úrovni jako ten první. A to první díl byl velice zajímavý! :-)
Je plno událostí v minulosti, o kterých se moc a nebo spíše vůbec neví. A jsou to zajímavé události. Jenže, jaká byla skutečná minulost, to se asi nikdy nedozvíme, protože se to raději drží pod pomyslnou pokličkou. Díky autorům jako je např. pan Erich von Däniken nebo pan Hartwig Hausdorf se nám otevřou alespoň malé dveře do neznámé minulosti dějin, které by byly jinak nepřístupné a schované za rouškou nevědomosti.
Koho zajímá neznámo, tajemno, záhady a otazníky v mezerách událostí z minulých časů, mohu stejně jako i každou knihu i tuto od pana Hausdorfa jedině doporučit.

Intimní historie od antiky po baroko
Intimní historie od antiky po baroko