Karel Kopta Karel Kopta komentáře u knih

Sametová kůže Sametová kůže Markéta Harasimová

Knihu si původně koupila moje manželka, od autorky Harasimové jich má doma několik. Byla z ní nadšená a doporučovala mi ji, a jelikož jsem zvídavý, začetl jsem se. Musím přiznat, že jsem by velmi příjemně překvapen a román jsem přečetl během tří dnů. Není to román pro ženy, který bych očekával, ani klasická detektivka, ale kombinace problémů současného života spolu se zločinem, inteligentně podané a velmi svižné. Zápletka má bohatý děj, každá postava je originál, přímé řeči jsou autentické. Závěr velmi překvapivý a rozhodně nezklamal.

09.06.2014 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Řbitov zvířářek na mě působil dost morbidně, ale čekal jsem od tohoto autora přece jen něco víc...děj mi ke konci přišel nemastný neslaný, žádný grading. Což neznamená, že bych na Kinga zanevřel.

21.04.2014

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Knihu jsem právě dočetl a rozhodl jsem se podělit o svůj názor. Na jednu stranu chápu pocity autora a asi i důvod, proč knihu napsal. Na druhou však musím s politováním přiznat, že mne zklamala a vlastně nevím, co jí chtěl autor sdělit. Doufám, že další dílo bude podstatně zdařilejší.

15.04.2014