KalamityJane KalamityJane komentáře u knih

Posmrtná predace Posmrtná predace Vilém Koubek

Autorova uživatelsky nejpřívětivější a nejvtipnější kniha, minimálně prozatím. Vincenta a jeho ostrý humor i Odpočinek, který je docela věrnou představou mileniálů v důchodu budete milovat. Nebo taky nesnášet, to už záleží na tom, jak moc se v nich poznáte.

14.04.2021 5 z 5

Jak jsem dobyl Nový Zéland a jak Nový Zéland dobyl mě Jak jsem dobyl Nový Zéland a jak Nový Zéland dobyl mě Vladimír Tala

Autor v knize několikrát upozorňuje, že se nejedná o průvodce, a to je vlastně nakonec největší chyba téhle knihy. Nejzajímavější jsou totiž právě ty pasáže, ve kterých se náhodou zmiňuje o zajímavostech z Nového Zélandu, popisuje některá z turistických míst. Všechno ostatní, což zahrnuje alkohol, trávu a vymýšlení způsobů, jak něco (nebo někoho) "ojebat", je nekonečná nuda a pořád to samé dokola a fakt si neumím představit, komu je ta kniha vlastně určená.

25.10.2015 1 z 5

Hospodyně, model 2066 Hospodyně, model 2066 Jan Kučera

Dočteno jen s největším sebezapřením. Upřímně doufám, že stejně jako hlavní postava moc mužů nepřemýšlí. Žena je degradována na objekt sexuální touhy, hlavní hrdina je pokrytec, který si hospodyni do domácnosti vybírá s tím, že bude sloužit hlavně pro jeho potěšení. Sám má mladou a krásnou robotku, ale pro mužské androidy do rodiny (tzn. sexuální hračky pro vdané ženy) se doporučuje, aby android byl menší než manžel a je taky dobré, aby byl manželovi podobný. Fascinující je, jak muž rozvrátí rodinu, ale je to podáno tak, že on je vlastně ještě nakonec ten chudák, který ze všeho vyjde z čistým štítem.
Pominu-li tohle zvěrstvo, ani jako sci-fi to u mě nefungovalo. Androidi se chovají příliš jako lidé, dělají věci, kterých by schopni být neměli bez jakéhokoliv vysvětlení, a celé to v nastaveném prostředí tak nějak nefunguje. V situaci, kdy by byla tak nízká porodnost a takové problémy s početím, by každý stát jakékoliv sexuální androidy tvrdě postihoval, nikoliv podporoval.
Upřímně doufám, že se v dalších knihách autor bude držet zase minulosti. Tenhle výlet do budoucnosti se nepovedl.

29.11.2016