Kadrama Kadrama komentáře u knih

Světec Světec Carin Gerhardsen

U každé knihy z této série se bojím, zda autorka neztratí úroveň - ale ona ji, holka jedna ušatá, vždy posune o něco výš.
Zase jsem zírala, jak složitou a úžasnou zápletku umí autorka vymyslet, tolik překvapení jsem nikdy nenašla ani pod stromečkem. A co se týče týmu vyšetřovatelů? Stále sympatičtí a zajímaví. Já nevím, jak ona to dělá, ale i když se příběh úplně odkloní od vyšetřování, stále čtu jedním dechem.
Doporučuji všemi dvaceti! (Knihu jsem přečetla ještě dříve, než jsem ji stihla označit jako "Právě čtu" zde na Databazeknih.cz.)

10.12.2014 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

K téhle knize jsem se dopracovala v podstatě omylem, nikdy jsem o ní neslyšela, netušila jsem, o čem je.
Okamžitě jsem se začetla. Smála jsem se spolu s knihou, vtipné pasáže jsem předčítala nahlas, rozhořčeně jsem komentovala sousedy, kteří mu nedají chvíli klidu (ačkoli jsem si ale nepřála, aby mu onen klid byl dopřán) a nakonec jsem si pěkně pobrečela. Tahle kniha má všechno.
Upřímně nechápu porovnání s filmem Gran Torino - Clint Eastwood zde ztvárnil postavu charakterově plochou. Zatímco u Oveho? Ačkoli nesnášíte brblající dědky, Oveho si zamilujete.

30.06.2014 5 z 5

Hugh Laurie: Nespokojený melancholik Hugh Laurie: Nespokojený melancholik Katty Joyce (p)

Nějak nevím, jak se k téhle knize vyjádřit.
Na jednu stranu je čtivá, nápad byl jistě dobrý, oceňuji citace, ale... nefunguje.
Hugha Laurie samozřejmě osobně neznám, ale to chování a vyjadřování, které nám autorka podsouvá ve smyšlených (podle autorky založených na skutečných rozhovorech) rozhovorech, se mi ani v nejmenším nezdá. Nevěřím tomu. Nakonec jsem měla problém uvěřit i různým faktům a informacím, raději abych knihu pročítala spolu s Wikipedií, než abych si odnášela lživé poznatky. Dále mi nesedělo vkládání různých myšlenek panu Lauriemu do úst. Ano, autorka je mohla někde vyčíst, ale opakuji: Již ani nemám zájem jim věřit.
Škoda, na přečtení jsem se těšila.

30.06.2014 2 z 5