Kachnna Kachnna komentáře u knih

Zmrzlinová královna Zmrzlinová královna Susan Jane Gilman

Tato kniha je přesně můj šálek kávy. Během čtení dokonale poznáte hlavní postavu a ačkoliv je to ziskuchtivá, cynická baba, vzhledem k její životní pouti máte pro její jednání mnohdy pochopení a fandíte jí. V knize je dost patrný kontrast bídy a chudoby a pomíjivého života ve slávě a bohatství.
Stejně tak jako z celé knihy jsem byla nadšená z konce.
Ovšem jedno musím "vytknout" - neustálá chuť na zmrzlinu během čtení!

31.10.2018 5 z 5

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

Kniha mě dostala z mnoha hledisek. Budu se snažit vše zobecnit natolik, abych nic důležitého neprozradila..
Za prvé: styl vyprávění. Začátek od středu, konec začátku, začátek konce, přišlo mi geniální, jak do sebe nakonec vše zapadlo. S tím souvisí další věc a to, jak je zohledněno vnímání skutečnosti malou holčičkou, že to, co jste se dozvěděli nemusí být úplně tak, jak se zdá. V knize se střídaly trochu vleklejší části s částmi, které vás naprosto pohltily. Velmi zajímavé téma, hodně věcí k zamyšlení, výborně rozebraná (nejen) lidská mysl. Kniha ve mně vyvolávala velkou škálu emocí. Když nad tím tak přemýšlím, musela jsem přidat ještě jednu hvězdičku.

28.10.2018 4 z 5

Zloději hedvábí Zloději hedvábí Dirk Husemann

Jednoduchý dobrodružný příběh, který ve mně nenechal žádné hlubší dojmy. K postavám jsem si během čtení nedokázala vytvořit nějaký bližší vztah, natož názor na ně a jejich jednání. Chyběly mi tam emoce, nějaké větší vtáhnutí do děje. Kniha se nečetla špatně, nemusela jsem u ní moc přemýšlet, ale příběh a především postavy byly na můj vkus příliš neslané nemastné, bohužel.

31.10.2018 3 z 5