kaca82 kaca82 komentáře u knih

Levhart Levhart Jo Nesbø

Moje první knížka od Nesba a už se nemůžu dočkat, až se pustím do dalších, skvělý :)

17.03.2017 5 z 5

Psí trampoty Psí trampoty Julia Boehme

Hezké obrázky a milé krátké příběhy o psech :)

07.03.2017 5 z 5

Běžkyně - Krátký příběh o dlouhém běhu Běžkyně - Krátký příběh o dlouhém běhu Lizzy Hawker

Běžkyně je další z řady nepříliš literárně povedených knih.. Tady konkrétně mi vadila rozkouskovanost, přelétání z jednoho období a závodu do druhého, že jsem chvílemi vůbec nevěděla, o kterém že závodu nebo životní etapě to zrovna píše.Ale to zas tak nevadí. Na tyto problémy běžeckých knih jsem si zvykla a automaticky s nimi počítám a knížky si šetřím vždycky na vrcholný období svého tréninku, kde mi dodávají skvělou motivaci a zpestřují mi moje dlouhé běhy. V tomto knížka posloužila skvěle, Lizzy je neskutečná, co všechno dokázala. Poslední kapitola mě taky moc nebavila, na druhou stranu jsem v ní našla takové životní moudro... Že by se člověk neměl přivazovat pouze k jedné životní vášni, protože když pak o ní přijde, místo toho, aby si užíval krásné okamžiky skrz jiné činnosti a vztahy, přemýšlí, jak se s náročnou situací vyrovnat a všechny možnosti kolem něj bez povšimnutí plynou...

26.02.2017 4 z 5

Lež Lež Emil Bratršovský

Úplně skvělá knížka :) Skvělá zápletka, gradace příběhu, výborná stručná a jasná charakteristika postav, ukázka prostředí reklamy, svižný jazyk. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Super jsou i krátké kapitoly, které vás nutí nepřestávat číst a pustit se hned do další kapitoly. Prvotina tohoto autora (Nejasné představy o vraždě) byla skvělá, tohle je ještě lepší!

15.01.2017 5 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

ani vlastně nevím,jestli se mi to líbilo...bylo to poměrně emocionálně náročné..pořád si říkáte co ty postavy blbnou,proč si samy dělají ze života peklo?Teprve když si to zasadite do casovych a geo realii,zjistite,ze jim ani rozumet nemuzete,protože všechno bylo v jejich situaci, v te dobe a na tom miste úplně jinak,proto i ten doslov na konci knizky,ten byl super.desive mi ale prijde,ze spoustu psychologickych obranných mechanismů,které nám přijdou úplně ujeté,když o nich takto čteme, používáme nevědomky sami..

02.12.2016 4 z 5

Jez a běhej Jez a běhej Scott Jurek

Neuvěřitelně motivující, nejvíc jsem si užila druhou část a popis jednotlivých závodů, první půlka mě trochu nudila, tp asi tím, že scott je běžec a ne spisovatel a ten začátek o běhu zas tolik nebyl... A recepty z knížky, které jsem zatím vyzkoušela jsou úplně skvělé :)

19.10.2016 4 z 5

Buddhovy pohádky na dobrou noc Buddhovy pohádky na dobrou noc Nagaraja Dharmachari

Dceru ve dvou letech nadchly ilustrace, i jednoduché příběhy - několikastránkové pohádky lze převyprávět pár větami podle obrázků a tak jim porozumí i opravdu malé děti. Nesou s v sobě často poselství důležitosti chovat se k druhým s úctou, nedočtete se tam o zabíjení zvířat, což je hodně ulehčující pro rodiče vegetariány, hodně se zaměřují na odpovědnost za vlastní jednání , víc než klasické české pohádky.

19.10.2016 5 z 5

Zakázané reportáže Zakázané reportáže Martin Čáp

Skvělá knížka, výborně se četla, nedalo se od ní odtrhnout, zvlášť když hlavní postava významně hýbe dnešní politikou..

19.10.2016 5 z 5