K4t13 K4t13 komentáře u knih

Fascinující mysl novorozeného dítěte Fascinující mysl novorozeného dítěte David Chamberlain

Tato kniha je jedna z nejlepších a zároveň nejpřínosnějších, které jsem doposud četla. Dokonale změní čtenářovo nazírání na novorozené, i doposud nenarozené děti. Doporučovala bych ji k přečtení jak rodičům, tak i lidem, kteří se o danou problematiku zajímají, nebo se chtějí něčemu přiučit.
Knihu bych nedoporučila snad jen těhotným maminkám před prvním porodem z důvodu jejího zaměření proti porodům v nemocnici.

26.12.2014 5 z 5

Mrtví pro svět Mrtví pro svět Charlaine Harris

Čekala jsem, co tenhle díl přinese a musím upřímně prohlásit, že mě zklamal. Až na pár scén jsem se nudila a navíc mě už vyloženě iritovala ta halda pravopisných chyb kvůli kterých se pomalu nedaly číst i předchozí díly, ale tenhle už opravdu nešel. Knihu jsem nebyla schopná dočíst i přesto, že nepatřím k lidem, kteří knihy nedočtou. Pokud si ji hodláte přečíst, pak vám přeji pevné nervy.

10.03.2012 1 z 5

Pekelný spasitel Pekelný spasitel Hana Kavurová

Tuhle knihu jsem četla v momentě, kdy jsem si řekla: "Sebepoškozování jde mimo mě." Příběh Klaudie mě ale totálně dostal. Ty její emoce, deprese a celkové vyznění jejího života ze mě doslova čerpaly sílu. Bylo mi jí strašně líto a měla jsem pocit, že opravdu existuje. Když do toho navíc autorka zamíchala upíry, byla jsem nadšená, protože mě obě tyto tématiky zajímají a ona je zkombinovala, což bylo super a byla jsem ochotna kvůli tomu i pominout fakt, že se mi moc nelíbí, jak autorka upíry vyložila. Nicméně příběh je to vážně poutavý a klidně bych si knihu přečetla znova stejně jako Toxický squat a je škoda, že Hana Kavurová nenapsala knih více, protože podle mého názoru jsou její knihy úžasné a dokáží člověku přiblížit témata, o nichž si myslí, že jdou mimo ně. Doufám, že se brzy dočkáme dalších knih této nadějné mladé autorky a za filmové zpracování bych se taky nezlobila.

16.10.2011 5 z 5

Toxický squat Toxický squat Hana Kavurová

Děj mě úplně vtáhnul. Myslím si, že Hana Kavurová je skvělá mladá spisovatelka, kterou čeká nadějná budoucnost spisovatelky knížek pro teenagery. Na knize bylo jediným rušivým elementem (alespoň pro mě) pražské nářečí. Jsem zvyklá na knížky, které jsou psány spisovně, ale chápu, že to je pro efekt. Autorka skvěle vylíčila, jak drogy dokáží měnit lidské životy a jak moc dokáží člověka zničit a co je pro ně člověk schopen udělat. Působilo to na mě depresivně a hodně věcí jsem si díky tomu uvědomila, takže knihu vřele doporučuji. :)

16.10.2011 5 z 5