K.Niler K.Niler komentáře u knih

Protokoly sionských mudrců Protokoly sionských mudrců Václav Velinský

(SPOILER) Čtivý text knihy, ve kterém autor popisuje dobu dávno minulou a to s důsledky činnosti konkrétních osob na své okolí. Zajímavá je pasáž knihy ve které autor konstatuje, že vrah kterému tragicky zemřeli předci zůstává nadále vrahem a to i přesto, že se snaží ve svém okolí všemi prostředky vzbudit soucit a pod touto rouškou páchá nadále zločiny. Autora by jistě pobavilo, jak jeho pomalu sto let starý text zde uvedený, aktivuje jedince, který se v něm zřejmě našel a snaží se na DK zavádět bolševické zastrašování . Čtenář DK je svéprávný tvor a jistě po zde uvedeném textu Václava Velinského neoslepne, stejně jako neoslepne po přečtení textu Protokolů Václava Havla.
Přešly již doby trpkého a bolestného pronásledování a ponižování, které lid izraelský snášel s hrdinskou trpělivostí, neboť civilisace křesťanů učinila veliké pokroky. Tento pokrok je naším nejpevnějším štítem, za kterým se můžeme skrýti a překročiti nepozorováni rychle ten prostor času, který nás dělí od našeho vznešeného cíle.
Pohleďme na hospodářskou situaci
Evropy a přehlédněme zdroje, které si otevřeli Izraelci sami počátkem tohoto století, takže nahromadili dnes nesmírné kapitály, jimiž disponují jako například v Londýně,
Vídni, Amsterodamu, Hamburku, Paříži, Římě, Neapoli, Praze.....
Všude je Izrael pánem finanční situace dík jejím miliardám, nehledě k tomu, že je v každém místě i druhého a třetího řádu pánem výnosných fondů a že se nikde nemůže bez synů Izraele a jejich přímého vlivu provésti žádný finanční zásah, ani důležitý podnik.
Burza zaznamenává a reguluje tyto dluhy a my jsme většinou všude pány těchto burz.Musíme hleděti, abychom dělání dluhů co nejvíce ulehčovali a tím se stali pány veškerých cen. S ohledem na kapitály, které půjčujeme státům, musíme využít i jejich železnice, doly, lesy, huti, továrny, ba dokonce bráti zástavu i výnos jejich daní.
Zemědělství bude vždy největším bohatstvím každého státu. Velkostatkáři budou míti vždy úctu a vliv. Musí se tedy naše snaha nésti k tomu, aby se bratři v Izraeli v co největší míře zmocnili půdy.
Pod záminkou, že chceme pomoci pracujícím třídám, musíme veškerou tíhu daní přenést na zaměstnavatele a když potom jejich majetky se dostanou do našich rukou, stane se práce křesťanského proletariátu zdrojem nezměrného zisku. Všemi prostředky musíme omeziti co nejvíce vliv křesťanské církve, která odjakživa byla naším
největším nepřítelem a za tím účelem musíme vzbuditi v srdcích jejich věřících svobodomyslné myšlenky, zasévati pochyby, rozkol a náboženské hádky.
Každá válka, každá revoluce, každá změna politická nebo náboženská nás přibližuje k okamžiku, kdy my Izrael dosáhneme vytouženého cíle.
Obchod a spekulace. Tyto dva vydatné zdroje zisku se nikdy nesmí vyrvati z rukou Izraelitů a především je třeba chránit obchod s potravinami a léky. Vznikne-li bídou nevůle a nespokojenost, nalezneme dost času, abychom zodpovědnost svalili na vlády.
Všechny veřejné úřady se musí státi přístupny Izraelitům. Jakmile se jednou staneme úředními osobami, dosáhneme podlézavostí a prozíravostí našich činitelů pravý vliv a moc. Nejdůležitější je úřad spravedlnosti.
Zaslepenost davů a jejich sklony k tomu, aby se dali chytiti na patetické fráze umožní nám Izraelcům, abychom se jich snadno
zmocnili. Oni sami nám pak dopomohou k popularitě a důvěře ve svých kruzích......... Uff ...Uff ... to vše byl vlastně jen sen a venku je opět slunný den .

Více míru a méně leklejch ryb na DK !!!!

28.11.2018 5 z 5

Presidentův vězeň Presidentův vězeň Vladimír Škutina

"Koliks vyfasoval ?"
"Šestnáct měsíců."
"A za co, prosím tě ? "
"Za nic !"
"Tak to mě nenalejvej, tos musel něco udělat - za nic se
dává pět let ......"

Famózní knížečka. Věnováno všem co na Databázi knih
mažou dle jejich úvahy autory,knihy a komentáře....Naposledy titul Jaroslava Veverky - ODŽIDOVŠTIT /10.9.2018/ Opět bude doplněno....

10.09.2018 5 z 5

Národ sobě - vývin židomarxisty Národ sobě - vývin židomarxisty Karel Rélink

"Zlatou kapličku" dal kdysi národ sobě. - Dnes v ní tleská se kdejaké skobě, skříženci a nebo bolševiku! Hladem český herec hyne na patníku budovy, již odkázal mu národ. - - Žid se chechtá, až je z toho marod. Karel Rélink 1938

Literatura naučná.
Opět doplněn text autora, který byl z neznámých důvodů vymazán z anotace zřejmě člověkem, který žije ještě před rokem 1989 a měl by si hledat jinou zem pro svoji činnost a ne Českou republiku roku 2018. Čtenáři jsou totiž svéprávní tvorové a nemělo by cenu hlasovat
do ankety kterou poškozují takováto zamrzlá stvoření.

26.11.2018 5 z 5

Národ sobě - vývin židomarxisty Národ sobě - vývin židomarxisty Karel Rélink

Bohužel nadčasová kniha akademického malíře Karla Rélinka se ve své podstatě tematicky shoduje s právě promítaným výborným filmem "TOMAN" pana režiséra Ondřeje Trojana, jenž popisuje zrůdy - jež se též snaží vystupovat jako lidé /Sokol,Winterová,Malý.../. Stojí za přečtení a ten kdo ve svém okolí nenajde žádnou podobnost - má štěstí a vyhrál.

25.11.2018 5 z 5

Album obrazů ze Světové války - utrpení českého vojáka v poli Album obrazů ze Světové války - utrpení českého vojáka v poli Karel Rélink

Na škole nám paní učitelka dějepisu na této publikaci připomínala hrůzy Světové války, jako vysvětlení stovek pomníků padlým, jež tuto válku na našem území připomínají a nesmí se na ně zapomenout. K mé radosti se mi po letech podařilo soubor náhodou získat.

25.11.2018 5 z 5

Proti proudu Proti proudu Dr. Spurney (p)

Po zadání jména autora a jeho některých titulů na stránky DK : zde např. Radim Celestin Raýman - PROTI PROUDU - následně bez jakéhokoliv dialogu bylo nahrazeno jméno autora, obrazový titul a autorova převzatá anotace zosobňující obsah knihy :
Je možno nás moci přinutit abychom mlčeli,
ale nikoliv, abychom proti svému přesvědčení mluvili.
Karel Havlíček Borovský

V případě, že osoba, provádějící úpravy v DK, bez vědomí autora vloženého textu a zřejmě aniž by vůbec
danou knihu četla či vlastnila, snižuje zbytečně svojí nekomunikativní kontraproduktivní aktivitou věrohodnost DK.
Zřejmě opět nastává doba kdy Zdeněk Svěrák bude opět používat pseudonym Emil Synek. Opakovaně zjišťovat, že ze stránek Databáze knih mizí texty, zadaní autoři či jejich tvorba je k zamyšlení.

09.09.2018 5 z 5

Budujme stát začněme u sebe Budujme stát začněme u sebe Jaroslav Veverka

"Jako rostlina roste z půdy, do které byla vsazena, tak také jednotlivec i celý národ musí žíti z příležitosti, která je mu dána." Příležitost, která nám byla dána od Boha, je život na této zemi a život v této krásné zemi. Život silný, radostný, užitečný. Nebezpečí, které bylo kolem nás, mělo nám připomínat boj. Boj národní, kulturní, a hospodářský. Boj dle zákona života : " Vítězí silnější". Silnějším však se stává ten, který z příležitosti, která mu byla dána, dovede vytěžiti co nejvíce.
Děsíte se toho? Neděste se. Ježíš v podobenství dal třem mužům příležitost tím, že jednomu svěřil pět peněz, druhému dva, třetímu jeden. Každý měl pochopiti z tohoto příkladu, že to je jeho příležitost v životě, hospodařiti se svěřenými hřivnami. Když přišli po čase, pochválil prvé dva, že dovedli zdvojnásobiti svěřené hřivny. Třetího, který vrátil, co dostal, nerozmnožené, nazval zlým a lenivým. Vzal mu i to málo, které měl, a dal to tomu, který měl nejvíce. Ten, kdo má, bude mu dáno, a ten co má málo, bude mu i to málo vzato. Zdá se Vám to nespravedlivé?
Můžete si myslet co chcete, to je zákon života. "Hospodařiti se svěřenými hřivnami". Kdo to neumí, zahyne. Bude mu vzato i to málo, co má, a bude to dáno tomu, kdo má nejvíce a kdo umí nejlépe hospodařit. Tuto skutečnost nezměníme a proto je ji nutno pochopit a dle ní žít v novém období budování republiky. Jen tak se můžeme stát silnými, jako jednotlivci i jako národ.

07.09.2018 5 z 5

Červený střevíc Červený střevíc Arnould Galopin

Skvělý dobrodružný román z mého dětství po dědovi.

Pohádky z Francie Pohádky z Francie Božena Rélinková

Vzpomínka na dětství ...... Doporučuji ....

O Palečkovi O Palečkovi Božena Rélinková

Soubor originálních pohádek od Boženy Rélinkové bylo oblíbené čtivo před spaním moje a následně mých dětí. Některé z nich byly před pár lety převedeny do rozhlasové podoby v podání Simony Postlerové.
A tak si je můžeme vychutnat i ve zvukové verzi ochuzeni o kresby Karla Rélinka.

Pařížské humoresky Pařížské humoresky Božena Rélinková

Milé autentické seznámení s prostředím Paříže počátku 20.století pohledem redaktorky Boženy Rélinkové. Autorka přímo v místech popisovaných v humoreskách žila se svým manželem a dcerou.Mohu doporučit, jazyk textu s ohledem na vznik je čtivý i dnes.

25.11.2018 5 z 5

Peklem k ráji, aneb: Útěk do Svaté země  Díl.III Peklem k ráji, aneb: Útěk do Svaté země Díl.III neznámý - neuveden

Jeden z nejlepších tzv. černých románů, vydaných nakladatelem A.Hynkem co se mi podařilo sehnat. Bohužel pro širší čtenářstvo je
prakticky nedostupný. S ohledem na rok vydání 1896, je jeho jazyk překvapivě současný. Šťastlivcům co se s tímto titulem čirou náhodou setkají, mohu jedině doporučit.

18.11.2013 5 z 5

Peklem k ráji, aneb: Útěk do Svaté země  Díl.II Peklem k ráji, aneb: Útěk do Svaté země Díl.II neznámý - neuveden

18.11.2013 5 z 5

Peklem k ráji, aneb: Útěk do Svaté země  Díl.I Peklem k ráji, aneb: Útěk do Svaté země Díl.I neznámý - neuveden