K.Lawrencius K.Lawrencius komentáře u knih

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

K Prázdnému místu jsem zezačátku přistupoval velmi skepticky a váhal jsem nad jeho koupí. Bál jsem se totiž, že budu zklamaný. I tak jsem si ale knihu koupil a hned jsem se pustil do čtení. Začátek byl dobrý, bez chyb, nedělalo mi problém se zorientovat mezi jednotlivými postavami, stačilo si jen všímat, kdo je kde zmíněn. Zarazily mne však velmi časté vulgarismy, kterých tam Jo dala více, než bylo potřeba (i když uznávám, že to bylo věrohodnější). Ani nedokáži říci, kdy se to tak "rozjelo" - prostě jsem se najednou do toho příběhu zamiloval. Napsané to bylo úplně mistrovsky, ne až tak originální nápad byl mistrně zpracovaný, a postavy... hlavně díky nim byl ten příběh tak jedinečný. Každá postava měla nějaký svůj typický charakter a rysy, chování, uvažování, pohled na svět, a hlavně osud, a to mě fascinovalo asi nejvíce - jak se osudy všech postav navzájem proplétaly, ale stále to bylo několik příběhů s několika konci. Bylo to promyšlené a procítěné, dělalo mi potíže se odtrhnout. A jak už všichni jistě víme, Jo je mistryně konců, a proto vás konec ohromí, dojme, donutí se zamyslet nad v dnešní době skoro až obyčejnými věcmi, jako jsou drogy, domácí násilí, vliv internetu a dnešní společnost. Prázdné místo je pro mne jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četl.

21.12.2016

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

No, nevím. Nebylo to špatné, ale celé to bylo až moc "pohádkové". Příběh byl místy velmi naivní, stejně tak i Alex s Connerem, vše jim na to, že to byli ještě děti, šlo až příliš dobře. Ve světě, který téměř vůbec neznali, se krásně vyznali, se vším si poradili, na všechno přišli. Jako pohádka hezké, ale to bych vynechal ty rádoby "akční scény" převážně s vlky. Na knihu jsem se těšil a nedala mi to, co jsem očekával. Autor jako by se snažil udržet krok před čtenářem a ukázat mu, jak moc to vše promyšlené bylo, ale mně se stávalo, že jsem byl napřed klidně o kroky dva a teprve poté se autor s něčím vytasil. I kdybych to bral pouze jako pohádku a oddechové čtení, tak průměr, a to slabší.

21.12.2016 3 z 5