JulieB. JulieB. komentáře u knih

Koruna strachu Koruna strachu Rozálie Pražáková

Skoro nemám slov. Tohle bylo dechberoucí, dobrodružný, romantický, prostě všechno, co si jen můžu přát.
Spousta akce, skvělá milostná linka (Avery a Sullivan jsou prostě boží, on je takovej mizera, že ho žrát musíte, i kdybyste nechtěli).
A ano, spousta toho zůstalo nedořečeno a ten konec... já NUTNĚ potřebuju pokračování!
Nemohla jsem se od té knihy odtrhnout. Nejdřív jsem ji jen v rychlosti prolistovala a pak vychutnávala řádek po řádku. Vím, že se to nedělá, ale nemohla jsem si pomoct.
Našla bych, co vytknout? Možná jo, ale já hledat nechci. Děkuju autorce za krásný zážitek!

02.03.2024 5 z 5

Po hlavě do podivna Po hlavě do podivna Martina Heš

Silný, hluboký, dojemný. Místy natolik podivný, že jsem se lehce ztrácela, ale bylo mi to šumák. To, že Martina to skvěle umí se slovy, vím dávno. A její první kniha, Tvůrčí restart, byla dobrá, ale tohle je jiná liga. Brilantní. Jinak to říct neumím. V postavách jsem se hodně našla a bulela u toho tak, že to musel slyšet celej panelák. Tohle budu asi zpracovávat ještě dlouho.
A vlastně nevím, jak tu knihu popsat, jen... přečtěte si ji. S rizikem, že pokud máte zrovna existenciální krizi jako já, budete asi bulet taky. Ale stojí to za to.
Kdyby to na Databázi šlo, dám těch hvězdiček šest.

23.02.2024 5 z 5

Lvářka Lvářka Tereza Janišová

Lvářku jsem zhltla za 24 hodin a mám-li ji popsat, řekla bych, že to bylo milý.
Milý, kouzelný, pohádkový, romantický, s krásnou atmosférou Prahy současné i renesanční. Vtipný taky.
Taková ta knížka, kterou potřebujete, když máte blbou náladu.
Žádnej akčňák se spoustou mrtvol, jaký obvykle čtu - naštěstí, protože teď bych na něj neměla nervy. I když zvlášť závěr byl napínavej víc než dost. A super bylo propojení s pražskými pověstmi.
Doporučuju coby knižní antidepresivum.
P.S. Ilustrace jsou fakt top.

22.02.2024 4 z 5