judas.1988 judas.1988 komentáře u knih

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Tak sečteno podtrženo. Další knížka přečtená celkem s chutí. Zařadí se mezi styl strašidelných domů co autorka vytvořila. Jak už jsem psal několikrát,určitě se dají nalézt prvky které známe z jiných knížek nebo filmů.Když se na to člověk zaměří.Žánr hororu už je opravdu hodně vyčerpán.Co se týče děje,zase autorka si svoji linku umí podržet,ví co chce psát a jak to chce psát.Hlavní hrdinky,nechci napsat že jsou hloupé ale je fakt že pomalejším uvažováním se trošku natahuje děj.Což u knížky co má 200stránek je trochu blbý.Konec zase,prostě perfektní to se člověk úplně klepe aby to dočetl. Dějová linka i když opět celkem tradiční posledních padesát stránek super.Těším se na další díl a jdu si konečně přečíst kořist která je prý úplně něco jiného.

24.04.2021 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Tak na to jak se tato knížka kritizovala,jsem čekal velký průšvih ale za mne teda úplně v pohodě. Že má málo stránek... Ano-194. A víte co? Osobně mi to vůbec nevadilo,naopak bylo to čtivější, svižnější a syrovější abych tak řekl. Zároveň s tím trochu naivnější. Ale tak to... U Darcy Coates mám rád její styl psaní. Nebojí se si něco vypůjčit od Kinga nebo z filmů. Žánr hororu už je tak beznadějně vyčerpán že asi nic jiného nezbývá. V této knížce jsem spatřil prvky z filmu Ti Druzí. U předchozí knihy přízraky domů Carrowu,to byl strašidelný zámek. A u první knihy duch domu Ashburnu jsem měl pocit že čtu Řbitov zvířátek od Kinga. Ale nic nic. To není výtka spíš se mi líbí konce knih jsou krásně propracované i když dějová linka je řekněme, trochu tradiční...

08.04.2021 5 z 5

Už nejdu do Ještědu Už nejdu do Ještědu Jiří Jiroutek

Taky jsem si udělal jako rodilý Liberečák radost.A musím říct-jo opravdu člověk má z některých fotek mokré oči.Moc pěkný fotky a moc hezky napsané,opravdu tak jak to bylo. Opět po Fenoménu Ještěd výborný počin pana Jiroutka. Nepíše toho moc ale když už něco tak je to výborný dokumentační materiál a je vidět že je za tím hodně hodin velmi poctivé práce.

01.04.2021 5 z 5

Dům fúrií Dům fúrií Madeleine Roux

Tak co na tohle napsat? Nejsem už cílová skupina,je mi 33 takže už tohle je pro mne hodně Young adult. Nicméně od autorky jsem přečetl vše co bylo přeloženo do češtiny. No a musím říct že série asylum mne bavila daleko víc. Ano bylo to předvídatelné ale napětí tam bylo a i překvapení. A hlavně první knížka asylum druhá sanctum a třetí katokomby s každou z nich bylo cítit zlepšení autorky. Poslední díl katakomby to je podle mého názoru velmi dobrá kniha s novým nápadem a neotřelým tématem. Na dům furií jsem se těšil, hodně komentářů hodnotí tuto knihu jako topovku od autorky. No... Nevím,100-150 +- stránek to bylo utrpení,nic se neděje pořád se něco vysvětluje. Závěr nijak dramatický nebyl, spíš logický. Takže kdybych si měl vybrat Madeleine Roux tak jedině série asylum.

07.08.2020 2 z 5