Už nejdu do Ještědu

Po knize Fenomén Ještěd je to v pořadí druhý titul, který vydávám a věnuji se architektuře a příběhu těch nejznámějších budov Liberce. Místo nejen pro nákupy širokého sortimentu zboží, ale také místo setkávání se, nebo jen bloumání a pohledy do výkladních skříní, tak si pamatuji Obchodní centrum Ještěd. Budova se žlutým keramickým obkladem v šedi okolní zástavby byla jedním z atributů Liberce. Už deset let není a tady je její příběh…....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430046/uz-nejdu-do-jestedu-JFT-430046.jpg 4.85
Literatura česká, Architektura, Historie
Vydáno, Nakladatelství Ještěd

Kniha Už nejdu do Ještědu

judas.1988

Taky jsem si udělal jako rodilý Liberečák radost.A musím říct-jo opravdu člověk má z některých fotek mokré oči.Moc pěkný fotky a moc hezky napsané,opravdu tak jak to bylo. Opět po Fenoménu Ještěd výborný počin pana Jiroutka. Nepíše toho moc ale když už něco tak je to výborný dokumentační materiál a je vidět že je za tím hodně hodin velmi poctivé práce.

knihovniceVS
16.07.2020

Absolutní nostalgie. OD Ještěd pro mě byl Velký Svět. Dospívání. Nejméně 3/4 času mého mohutného záškoláctví jsem trávila právě tam. Milovala jsem ta zákoutíčka, pasáže, průchody, točité i jezdící schody, obchody s puncem luxusu i místa, kde nebylo radno se zdržovat.
Ta doba mi nechybí, to místo ano.

vojtech3693
03.03.2020

Oslava nádherné stavby, která padla za oběť úplatné vlády státu a lobbistických zastupitelů města z ODS. Skvěle zpracovaný souhrn, jinde jen težko dostupných fotografií a dalších obrázků, pohlednic a plánů.

Rawen616
22.01.2020

Nejsem původem Liberečák ale žiju teď tady na severu a je mi líto, že jsem nestihl vidět Ještěd na vlastní oči. Tato velmi pěkně zpracovaná kniha mi umožnila alespoň trochu navštívit tuto architektonicky zajímavou stavbu.

stuplinka
17.01.2020

Fotografická kniha u které Vás přepadnou nostalgické vzpomínky na ikonu Liberce.