Už nejdu do Ještědu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po knize Fenomén Ještěd je to v pořadí druhý titul, který vydávám a věnuji se architektuře a příběhu těch nejznámějších budov Liberce. Místo nejen pro nákupy širokého sortimentu zboží, ale také místo setkávání se, nebo jen bloumání a pohledy do výkladních skříní, tak si pamatuji Obchodní centrum Ještěd. Budova se žlutým keramickým obkladem v šedi okolní zástavby byla jedním z atributů Liberce. Už deset let není a tady je její příběh…....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430046/uz-nejdu-do-jestedu-JFT-430046.jpg 4.85
Žánr
Literatura česká, Architektura, Historie
Vydáno, Nakladatelství Ještěd
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Už nejdu do Ještědu

Přidat komentář
judas.1988
01. dubna

Taky jsem si udělal jako rodilý Liberečák radost.A musím říct-jo opravdu člověk má z některých fotek mokré oči.Moc pěkný fotky a moc hezky napsané,opravdu tak jak to bylo. Opět po Fenoménu Ještěd výborný počin pana Jiroutka. Nepíše toho moc ale když už něco tak je to výborný dokumentační materiál a je vidět že je za tím hodně hodin velmi poctivé práce.

knihovniceVS
16.07.2020

Absolutní nostalgie. OD Ještěd pro mě byl Velký Svět. Dospívání. Nejméně 3/4 času mého mohutného záškoláctví jsem trávila právě tam. Milovala jsem ta zákoutíčka, pasáže, průchody, točité i jezdící schody, obchody s puncem luxusu i místa, kde nebylo radno se zdržovat.
Ta doba mi nechybí, to místo ano.


vojtech3693
03.03.2020

Oslava nádherné stavby, která padla za oběť úplatné vlády státu a lobbistických zastupitelů města z ODS. Skvěle zpracovaný souhrn, jinde jen težko dostupných fotografií a dalších obrázků, pohlednic a plánů.

Rawen616
22.01.2020

Nejsem původem Liberečák ale žiju teď tady na severu a je mi líto, že jsem nestihl vidět Ještěd na vlastní oči. Tato velmi pěkně zpracovaná kniha mi umožnila alespoň trochu navštívit tuto architektonicky zajímavou stavbu.

stuplinka
17.01.2020

Fotografická kniha u které Vás přepadnou nostalgické vzpomínky na ikonu Liberce.