JosefKomensky JosefKomensky komentáře u knih

Partner Partner John Grisham

Kniha je uuzasnaa a jejiim hlavniim teematem je lakota a hrabivost. Otazkou zustava kdo je v knize vlastne tim opravdickym zaporakem jak se pozdeji v knize ukaze kazdy ma jiny motiv a skoro u vetsiny motivu teto knihy je se obohatit na ukor nekoho jineho. Statu, manzela, firmy atd. Kniha taky zaroven ukazuje coz je Grishamovych knih ( cas zemrit, dedictvy, porota, nebo obchodnici z destem ) toho jak neuveritelne jednoduse se da prostrednictvim medii manipulovat s verejnym mynenim a ze media jsou dvousecnou zbrani, ktera muze byt pouzita jak k utoku tak zarooven k obrane necich zajmu/cilu.

Poznamaka - ten film z roku 2003 se ale bohuzel netyka teto knihy nybrz jeho knihy porota na uteku zaobirajici se tematikou zbrojniho prumyslu a osobnim ozbrojovanim.

21.08.2016

Kly mastodontů Kly mastodontů Jiří Mikula

Tohle byla jedna z KNIH meho mladi. Uzasny priibeh - dobrodruzstvi - pratelstvi - sem tam nejaky ten vedecky poznatek z oblasti pre historie, palentologie ci bioloie a vsechno je to podano tak nadhernou a nenasilnou formou. Miloval sem tu knizku - Jenom skoda, ze autor takovyhle knizek nenapsal vice a ze opravdu nepopustil vice uzdu svoji fantasii s vicero druhama takovychto casoprostorovych vyletu treba i za hranice prehistoricke Prahy... :-(

04.08.2016 5 z 5

Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra Adam Andres (p)

Ano Wetemaa byla uuzasnaa kniha - uuzasne sem si tehdy pocetl a jenom sem se divil co vsechno se pozdeji mohlo s nejruznejsimi hrdiny staat. Skoda ze uz tu kniizku ted nemaam. Urcite bych si jii opet precetl znova. Nemaa to sice hloubku Tolkiena ale Jako Robert Jornan a jeho serie Oko sveta to uuplne stacii a v mnoheem to i predcii. Naadherne barvitee - naapaditee dokonala RPG a taky sem se po case dost divil ze Adam Andrews nenii muz, protoze to bylo napsaano hodne muzskyym stylem - Ikdyz zaadnej Zamboch nebo Kulhanek :-)

30.07.2016 3 z 5

Muž se čtyřmi prsty Muž se čtyřmi prsty Jaroslav Velinský

Miloval sem tyhle pribehy - Bylo to kratce po revoluci a do meho zivota prisel novy hrdina. S.I.MAN Dan Young. Vesmirny James Bond. Netusil sem teda co je to space opera ale po hlubokomyslnych a pro ne v mem veku dosti tezkopadnych Sci-fi knizkach vetsinou budovatelskeho stylu "poroucime vetru desti " ci hlubokych vicemene akademickych hrickach typu Lemowy kiberiady. Rozumejte mi dobre nic proti Lemowy ale ja nebyl student Matfysu ani sem nemel doma kdokoliv kdo by mi byl jakkoliv rozume vysvetlit co v tech knizkach vlastne bylo napsano prisel do meho zivota hned po Ikarii hrdina, ktery si vzdycky vi rady v kazde situaci, ktery je neporazitelny, hrdina ktery vzdycky ziska srdce svoji damy. Svet Dana Youna to byl v podstate rodokaps na mesici. Taky toho autor nadherne vyuziva - bordely, banky, najemni zabijaci, sileni vedci prostituky a kosmicti gangsteri a mezi vsi touhle meziplanetarni svoloci S.I agenti konajici dobro poradek a spravedlnost bez bazne a hany.

29.07.2016 2 z 5

Neviditelný Neviditelný Roger Hobbs

Hodne mi to chvilkama pripominalo Dannyho partu, nebo treba podfukare ale samozrejme mnohem mnohem brutalnejsi. Taky je to jedna z mala knih, ktera se cte jednim dechem a pri tom v ni neni jedina postelova scena :-). Akorat ten hrdina je hrozny superman a at se stane co se stane je neznicitelny

23.07.2016 4 z 5

Nahý Hollywood Nahý Hollywood William Stadiem

dobra kniha velice jasne ukazujici thedejsi Hollywood tzn. Hollywood 70 - 90 let. Lidska meritka uspechu a zabavy, stejne tak jako zivot takove luxusni prostitutky a samozrejme kdo zhruba byl jeji "prumerny"zakaznik. Dekadence Hollywoodu, zivot luxusnich prostitutek stejne tak jakozto naftovy sejci, modni magnati, a nejruznejsi sorty producentu to vsechno zachycene v cernem notysku madam Alex. kdo ale touzi cist nejruznejsi stavnate informace o tehdejsich hercich a hereckach - nic se nedozvi protoze ne herci ale hudebni a filmovy producenti a slavni modni navrhari jsou v teto knize cilovou skupinou.

19.07.2016 4 z 5

Dětská encyklopedie Dětská encyklopedie Bohumil Říha

Nejsem si jistej ale tahle kniha popisovala americany zhruba takto : "Josu nevycvalani a nemaji zadne slusne chovani, protoze ridi svet" nebo neco podobneho schvalne najdete si v te knizce heslo Amerika nebo spojene staty :-) Nevym jestli to autorovy tehdy nekdo porucil takhle napsat - nebo jestli to snad byl jeho vlastni napad

14.07.2016 3 z 5