JohnMiller JohnMiller komentáře u knih

Majipoorské kroniky Majipoorské kroniky Robert Silverberg

Druhý diel Majipoorskej trilógie som prijal trocha skepticky keďže nešlo priamo o pokračovanie ale iba roztrúsené príbehy z dôb minulých s periférie príbehovej línie prvého románu. Nápad že si Majipoorčania dokážu svoje spomienky uchovať v archívu a človek sa do ich životov doslova vžije je úžasný. Je to živá knižnica. Takto malí chlapec ktorý sa do týchto zakázaných archívov tajne dostáva prežíva dobrodružstvá prvých kolonistov, Námorníkov starých bojovníkov. kňazov a tak ďalej. Niektoré poviedky boli fascinujúce iné nudili. Do kopy to nedržalo ale ako samostatné poviedky boli boli niektoré 5 hviezdičkové takto iba 2.5*

18.03.2014 2 z 5

Neuropat Neuropat Richard Scott Bakker

Na tejto knihe je zaujímavé že sa v nej nenachádza žiadny príbeh. Respektíve príbeh ktorý by stál zato, hrá tu iba druhé husle. Avšak myšlienky o ktorých sa tu polemizuje ma tak zaujali že keď prišiel čas na príbeh čakal som kedy sa bude hlavná postava psychológa bude opäť zamýšľať nad tým či je celí život iba sebaklam mozgu ktorý sa cez neuróny dá ovládať a tým nastavovať pocity myšlienky atď. Nikdy som sa nad týmto nezamýšľal, viem že to nie je vedecká práca ale niečo na týchto filozofických úvahách je. Niečo o čom sa nebude asi nikdy rozprávať.

16.03.2014 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Nápad ako v pohode ale nie je toto King ktorého mám rad. Vyslovene hltám jeho lyriku a nech napíše hocijakú hovadinu číta sa to dobre. Dlouhý pochod má takpovediac už dopredu jasný cieľ dostať s bodu A do bodu B v ktorej však nebudú žiadne prekážky iba únava. Jedna rovná cesta a nič. Ani spätné výjavy do minulosti v čom je King pán ma nebavili. Je to starý známi obsah zabalený do nového kabátu.

16.03.2014 2 z 5