JLČ JLČ komentáře u knih

Studnice Boží moudrosti Studnice Boží moudrosti František Bernard Vaněk

Výborná kompletace biblických citátů a citátů církevních učitelů a světců.

Čtení o svatém Janu Nepomuckém Čtení o svatém Janu Nepomuckém Václav Kozel

Dobré, ale dnes již přece jen překonané dílko. Ve své době jistě potřebné.

27.11.2016 4 z 5

Poutní místa a milostivé obrazy na Moravě a v rakouském Slezsku. Díl I. - Čásť druhá Poutní místa a milostivé obrazy na Moravě a v rakouském Slezsku. Díl I. - Čásť druhá Karel Eichler

Vynikající, průkopnická práce (Morava v tomto případě předstihla Čechy), z níž všichni následující čerpají.

27.11.2016 5 z 5

Poutní místa a milostivé obrazy na Moravě a v rakouském Slezsku. Díl I. - Čásť první Poutní místa a milostivé obrazy na Moravě a v rakouském Slezsku. Díl I. - Čásť první Karel Eichler

Když si náš dědeček babičku bral Když si náš dědeček babičku bral Mart Silov

Literatura zcel průměrné úrovně, v podstatě vzpomínky na život předků, situovaný na jihozápadní Moravu (Třebíčsko, Znojemsko).

26.11.2016 3 z 5

Základy víry Základy víry Antonín Čala

Vynikající základy víry, racionální orientace v současném zmatku a iracionalitě. Svět a člověk, Bůh, Církev, morálka, náboženství.

26.11.2016 5 z 5

Poutní místa v Čechách Poutní místa v Čechách Irena Kellerová Dibelková

Knížka je celkem užitečná a praktická pro začátečníky. Autorka však, bohužel, zcela nestydatě zkopírovala některé pasáže jiného autora z internetu, aniž by uvedla citace. Hodně nestydaté...

26.11.2016 3 z 5

Jak kráčel čas naším krajem. Nevšední příběhy od Jevišovky a Rokytné. Jak kráčel čas naším krajem. Nevšední příběhy od Jevišovky a Rokytné. Milada Horáková

Literárně nevyrovnané, spíše kronikářské zápisy z vlastních vzpomínek a vyprávění pamětníků, přesto však velmi cenné a pro místní obyvatele a milovníky regionu čtivé. Je dobře, že taková díla vycházejí.

25.11.2016 3 z 5

Čertík Mičula Čertík Mičula Bohumila Sílová

Ilustrace nádherné, příběh a literatura nevalné...

25.11.2016 2 z 5

Konec dobrodružství Konec dobrodružství Antonín Kostov

Komunistický propagandistický román pro vojáky, popisující, jak špatně se vedlo emigrantovi ze socialistické země na Západ. Kuriozitka.

16.11.2016 2 z 5

Papežská knihtiskárna benediktinů rajhradských v Brně 1881-1918 Papežská knihtiskárna benediktinů rajhradských v Brně 1881-1918 Jaromír Kubíček

Velmi užitečná práce, která podává soupis úctyhodné činnosti nakladatelské rajhradských benediktinů.

Františka Slavatová a doba její Františka Slavatová a doba její Alois Hrudička

Průkopnická práce o hraběnce Slavatové, zapomenuté ctnostné a zbožné ženě, žijící na zámku v Telči.

16.11.2016 5 z 5

Život nejblahoslavenější Bohorodičky Panny Marie a její panického chotě sv. Josefa, patrona církve svaté, dědice země české ... Život nejblahoslavenější Bohorodičky Panny Marie a její panického chotě sv. Josefa, patrona církve svaté, dědice země české ... Placidus Johanes Mathon

Velmi milá kniha, užitečný přehled poutních míst, počínaje Svatou zemí přes Itálii, Francii, Německo až po Rakousko-Uhersko, včetně Čech a Moravy. Zajímavé zachycením stavu i terminologie ve 3/3 19. století. Psáno s láskou pro široké lidové vrstvy. Mám taková díla rád a vážím i jich mnohem víc než exhibicionistických děl současných intošů, shánějících body na dotace.

16.11.2016 5 z 5

Poutníkův návrat Poutníkův návrat C. S. Lewis (p)

Tohle se mi moc líbilo, i když jsem to četl v mizerném českém překladu. Jde o alegorický příběh, putování křesťana, který se setkává s různými postavami, představujícími myšlenkové proudy a filozofie.

Dobrý drak Dobrý drak Břetislav Štorm

Variace na legendu o sv. Jiří, dokládá Štormův zájem o středověk. O rytířství, šlechetnosti versus malosti, zbabělosti a závisti.

Biblický slovník (A-Ž) Biblický slovník (A-Ž) Adolf Novotný

Naprosto zásadní literatura ke studiu Písma sv.

16.11.2016 5 z 5

Památný kříž v lese nad Včelnou: Podivuhodný nález monstrance s Velebnou Svátostí v lese nad Včelnou u Č. Budějovic Památný kříž v lese nad Včelnou: Podivuhodný nález monstrance s Velebnou Svátostí v lese nad Včelnou u Č. Budějovic Tomáš Koupal

Perfektní zpracování podivuhodné události při příležitosti jejího 100. výročí, kdy autor využil výpovědi pamětníků. Bylo to v hodině dvanácté, neboť za tři roky přišla komunistická totalita a na událost u Včelné se úplně zapomnělo...

Víra a kultura Víra a kultura Tomáš Koupal

Bravo! Brilantní kompilace s použitím prací erudovaných historiků. Stručné, přehledné, uspořádané. Praktická příručka apologetiky českých (a částečně i evropských) dějin, dnes – bohužel – zapomenutá a nedoceněná. Doklad toho, že i inteligentní amatér může vytvořit kvalitní dílo, pokud poctivě použije citace renomovaných odborníků. Škoda, že katolíci dnes nemají o apologii potuchy a přijímají protestantské, marxistické a demoliberální pojetí dějin…Když někde uvidím tuto knihu, koupím ji, i kdybych ji měl mít v několika exemplářích.

Moravské národní písně Moravské národní písně František Sušil

Nesmírně záslužná práce a krása lidové tvorby, jeden z pokladů našeho kulturního dědictví!

14.11.2016 5 z 5

Obraz a kult v Čechách 17. a 18. století Obraz a kult v Čechách 17. a 18. století Jan Royt

V českém prostředí průkopnická práce, drobné chybičky se tam najdou, ale v celku jednoznačně velmi přínosné.