JJFV JJFV komentáře u knih

Dokonalý život? Dokonalý život? Šárka Šišková

První knihou Sarky Siskove, kterou jsem četl, byl roman "Navždy nebo jen na chvíli ?" a byl jsem nadšený (viz recenze). Tak jsem si pochopitelně objednal další z jejich románů, tentokrát "Dokonaly život ?". A byl velmi, velmi zvědavý. Nejen pro lehce provokujici název, vždyť "dokonalý život" žijeme samozřejmě všichni, ze ... Zajímalo mě, zda autorka opět udrží dynamické tempo příběhu. Bez zbytečného vysvětlování samozrejmeho a mentorovani, tak typického pro některé současné české spisovatelky. Zda postavy romanu budou opět realne a ze skutečného světa, jejich emoce i ciny verohodne.
Včera večer jsem knihu dočetl a jsem mimořádně spokojeny. To co jsem si představoval, jsem také dostal a jak říká klasik, tak "měrou vrchovatou". Pro mě vynikající kniha, která mě nejen plne zaujala, ale také inspirovala k přemýšlení, jak je můj vlastní život "dokonaly". A když budu velmi otevřený, tak opravdu není ...

10.08.2020 5 z 5

Navždy nebo jen na chvíli? Navždy nebo jen na chvíli? Šárka Šišková

Skvělá a ctiva kniha ze současnosti, s reálnými hrdiny, kteří řeší své problémy. Chteji úspěch, budovat kariéru a intenzivne prožívají partnerské i manželské vztahy. Skvele dialogy a dynamický děj vtáhne do děje, jako bonus na závěr necekana a originální pointa. Presto kniha umožní čtenáři se zastavit a přemýšlet, možná hledat souvislosti s vlastním životem. Pro mě jednoznacne nejlepší kniha leta 2020 !

09.08.2020 5 z 5

Naslouchám Naslouchám Šárka Šišková

Skvele čtení, velmi doporucuji ! !

30.01.2022 5 z 5

Ještě je čas Ještě je čas Šárka Šišková

Kniha je naprosto mimořádná tím, jak dokonale a nenásilně propojuje pracovní (velmi atraktivní) aktivity hlavní hrdinky Valerie s jejím soukromým životem.
Profesně je úspěšná, v soukromí pak stále hledá.
Děj se odehrává v současnosti (cca před rokem), v době "covidové", která ho jen okrajově ovlivňuje.
Významnou a čtenářsky mimořádně atraktivní částí je popis "maledivské" potápěčské expedice za tygřími žraloky.
V řadě výzev, kterým Valerie čelí, prokazuje autorka nejen vytříbený cit pro extrémně dramatické situace, ale také velkou znalost přístrojového potápěni.
Ostatně, je sama zkušenou potápěčkou.
Závěr příběhu je nečekaný a dává nám prostor k zamyšlení.
Protože každý z nás je tak trochu Valerií, více či méně ...
Takže už jen stručně: skvělá a jedinečná kniha.

21.12.2022 5 z 5

Naslouchám Naslouchám Šárka Šišková

Děj knihy se odehrává v současnosti, postavy románu jsou reální lidé, se kterými se setkáváme každý den.
Řeší své pracovní a vztahové problémy, v prostředí silně ovlivňovaném okolím.
Vynikající a napínavá četba, s originálními názory autorky, bez jakýchkoliv stereotypů.
Rychlý a dramatický děj, který motivuje k přemýšlení nad sebou samým.

21.12.2022 5 z 5