JirkaTob JirkaTob komentáře u knih

Fyzika pro gymnázia – Elektřina a magnetismus Fyzika pro gymnázia – Elektřina a magnetismus Oldřich Lepil

Takhle napsané učebnice jsou k ničemu. Nejde o učebnici ale kompendium. Učebnice totiž obsahují motivační část, jednoduché pokusy atd. Ne fráze typu: v okolí elektricky nabitých těles existuje elektrické pole... Když o elektřině nic nevíte, tak se z tohoto materiálu max můžete učit nazpaměť.

13.03.2021 odpad!

Maturita 2019–2020 z matematiky Maturita 2019–2020 z matematiky Ivana Ondráčková

Aktuálně stále používáme ve škole a jsme s tímto pracovním sešitem spokojeni.

13.03.2021 5 z 5

Matematika pro střední školy. 2. díl - Výrazy, rovnice a nerovnice Matematika pro střední školy. 2. díl - Výrazy, rovnice a nerovnice kolektiv autorů

Prošel jsem různé učebnice a pracovní sešity a zde je to tak hezky pohromadě: výrazy, rovnice, nerovnice. Osobně bych klidně přidal na slovních úlohách.

13.03.2021 5 z 5

Matematika pro střední školy. 6. díl, Stereometrie. Pracovní sešit Matematika pro střední školy. 6. díl, Stereometrie. Pracovní sešit Jakub Mrázek

Jako učitel jsem rád, že pracovní sešit obsahuje procvičení na všechny části stereometrie. Trochu mi chybí více aplikací těles z reality. Nicméně je to nejlepší pracovní sešit na dané téma, který znám.

13.03.2021 4 z 5

Matematika pro střední školy – 7. díl A: Analytická geometrie v rovině – Pracovní sešit Matematika pro střední školy – 7. díl A: Analytická geometrie v rovině – Pracovní sešit Václav Zemek

Díl 7A hezky postupně procvičuje učivo. Posloupnost učiva dává smysl, stejně tak náročnost.

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

První polovina knížky je špička. Nicméně od půlky jde kvalita dolů. Konec mě trochu zklamal. Stále je to ale to nejlepší, co si teď můžu přečíst.

25.10.2020 5 z 5

Malekithova zhouba Malekithova zhouba William King

Skvělá knížka vynikajícího Williama Kinga. Ač čtenář ví, co ho čeká, čte se kniha jedním dechem. Líbí se mi posun a vývoj postav.
Jednu hvězdu jsem sundal dolů, protože mě zklamal Urianův vývoj postavy a konec - nějaké dozvuky toho, co se stalo.

10.10.2020 4 z 5

Voda v pohybu - úžas v nás: Pozorování a pokusy Voda v pohybu - úžas v nás: Pozorování a pokusy Wolfram Schwenk

Tuhle knížku řadím mezi nejlepší možné o daném tématu - 5*.
Ale NENÍ pro každého.
Vyskytuje se zde hodně cizích pojmů a terminologie z fyziky a občas biologie (protože návaznost s přírodou).
Měli byste mít ponětí o základech fyziky, jinak se vám může stát, že si místo čtení s pochopením budete jen prohlížet obrázky a grafy.
Knížka vám může tak strašně moc ROZŠÍŘIT obzory, až jsem to musel napsat velkým písmem.

05.08.2020 5 z 5

Kladivonoš Kladivonoš Graham McNeill

Začátek se hrozně táhne, ale pro budování postavy je nezbytný. Chvíli to vypadalo, že Sigmar bude taková plochá postava, naštěstí má i svoje mouchy. Přiznám se, že jsem některé odstavce přeskakoval a zajímaly mě spíše další postavy, které ale nemají moc prostoru, což je rozhodně škoda, protože o Sigmara se bát nemůžete.
Jsem zvědavý, co nabídnou další díly.

15.07.2020 3 z 5

Kenozoikum Kenozoikum Sergej Lukjaněnko

Kvazi mě zaujali. První díl nabídl něco nového a neotřelého. Tento díl má podobný drajv jako první a je v něm znát "typický Lukjaněnko".

06.03.2020 4 z 5