jiri8930 jiri8930 komentáře u knih

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Moje nejoblíbenější vydání letopisů Narnie. Koupil jsem tenkrát asi dvě nebo tři a už nemám nic. Jedna knížka stála 30 korun a celá série tedy 210. Za vydání Orbis Pictus bych dal třeba tisícovku. Nádherná grafika a krásnej Laisin Překlad. Laisi se na to fakt se svou dětinskostí hodí. Veronika Volhejnová sice poezii, která tam taky je, přeložila mnohem vznešeněji a dovedněji, ale ostatní text od Laisi dejchne tou dětskou prostotou a vždyť je to dětskej příběh. Orbis Pictus už není. Ale co kdyby jiný nakladatelství udělalo jejich reedici i s těma krásnejma grafikama? Návrat domů to pak udělal takový kýčovitý. Taky jsem jich pár koupil a rozpůjčoval, ale chtěl bych tem OP. Totiž chtěl bych to s těma krásnejma grafikama.

05.03.2017 5 z 5

Poutníkův návrat Poutníkův návrat C. S. Lewis (p)

Moc se mi to líbilo. Obecně je pro mě C. S. Lewis nejoblíbenější autor, i když v oblasti přírodovědné zoufale pokulhává. Oblast fantazie je uchvacující, logika celkem přesvědčivá a oblast lidské introspekce naprosto špičková. Poutníkův návrat jsem asi před dvaceti lety půjčil kamarádovi. Moc bych ho chtěl. Třeba digitálně na tablet. To je fuk. Zdá se mi, že to je mistrovo nejlepší dílo. Moje nejoblíbenější hláška: "Ale telátka pijí mlíčko!"

05.03.2017