Jelitovna Jelitovna komentáře u knih

Krtčí sestry a kopec mechu Krtčí sestry a kopec mechu Roslyn Schwartz

Tohle se dětem líbí a z hromady knížek si vybírají právě ji k opakovanému čtení. Děti, no...

27.05.2013

Můj kocourek je veliký popleta Můj kocourek je veliký popleta Gilles Bachelet

Nejdřív jsem si říkala, a jéje, zase jeden kocourek, co není kocourek! Ale pak mě jako první dostal obrázek kocourka na gauči, jeho vyobrazení před prázdnou miskou už jsem se smála nahlas a nakonec jsem se u knížky, přečtené za chviličku, hezky pobavila.

24.05.2013 5 z 5

O sluneční panence a deštivém panáčkovi O sluneční panence a deštivém panáčkovi Michael Doubek

Pěkný veršovaný příběh, ale pro nejmenší děti se nehodí, protože i pro pěti-šestileté děti je docela náročný na porozumění.

24.05.2013 5 z 5

O zlobivém houbaři O zlobivém houbaři Karel Jerie

Že by komiks s drsnými obrázky v leporelové podobě pro děti? Podle stylu umělce to skoro vypadá, že ho pozlobila nějaká povedená houbařská zkušenost. Rozhodně nevhodné pro nejmenší.

24.05.2013 2 z 5

Jak jel Vítek do Prahy Jak jel Vítek do Prahy Bohumil Říha

No dobrý, veškerá povinná četba dětství mě asi minula. Ani kniha B. Říhy, čtená v dospělosti někomu, mě ničím nezaujala. A jako letadélko Káně mi připadá i tato jako z úplně jiné doby, než ve které žijeme.

Lukáš ve školce Lukáš ve školce Julia Boehme

Pokud se vaše dítko chystá poprvé do školky, tahle kniha jako příprava, vícekrát opakovaná, není špatná.

03.05.2013

Neposedná kachňátka - Méďa Béďa a veselí kamarádi Neposedná kachňátka - Méďa Béďa a veselí kamarádi June Woodman

Řekla bych, že knížku zvládnou děti nejpozději od dvou let, text je opravdu velice prostý a srozumitelný. Co na tom může bavit osmileté, jak je výše uvedeno, si nedokážu představit.

Paleček Paleček František Hrubín

Četla jsem ji dětem tolikrát, až jsem se ji naučila nazpaměť.

13.03.2013 5 z 5

Petr má medvěda nebo co Petr má medvěda nebo co Ludvík Vaculík

Taková "hloupost" a dospělého to rozseká na kousky. CD nám v knihovně zapomněli půjčit, takže jsme jen četli. Vy celou dobu víte a vidíte, že to není medvěd. Dítě poslouchá a prohlíží obrázky a přitom věří všemu, co se píše...

07.03.2013

Kašpárek v pekle Kašpárek v pekle Jiří Žáček

Svižné čtení, lehce v rýmu, mně se líbí, asi ne každýmu. Vzhledem k pestré a tak nějak nepohádkové slovní zásobě se možná nehodí pro nejmenší čtenáře.

06.03.2013 5 z 5

Kojot a zimní slunovrat Kojot a zimní slunovrat Thomas King

Text, obrázky a příběh mě nadchly. Přebal knihy snad raději nečtěte.

15.02.2013 5 z 5

Kde je tučňák Pip? Kde je tučňák Pip? Svjetlan Junakovič

Poprvé se na konci knihy zasmějete. Podruhé dítě ještě hledá, kde že ten tučňák je. Potřetí už hledáte jen vy, co všechno se na obrázcích skrývá a jestli poslední stránka není nějaký chyták. :-) Počtvrté už knihu neotevřete. Kdo si ji koupí?

14.02.2013

Lesní pohádka Lesní pohádka Lačezar Stančev

Hezky rýmované, ale hodí se spíše pro starší děti, malé (3-5) podle mě nemohou textu pořádně porozumět.

14.02.2013 5 z 5

Vládce parazit Vládce parazit Carl Zimmer

Tato kniha mi jako naprostému laikovi kromě počátečního šoku a následného úžasu nad tím, jak do sebe všechno zapadá, přinesla určité duchovní vystřízlivění. :-)

03.02.2013 5 z 5

Červený panáček Červený panáček Jana Pohanková

Krásná knížka.

01.02.2013 5 z 5

Moje štěně Moje štěně Sergej Vladimirovič Michalkov

Původní text byl úžasný, krásně se rýmoval a pamatoval. Současný je nudný a jazykově neohebný. Doporučuji staré vydání, obrázky stejné, text nebe a dudy.

25.01.2013