jaroslav2822 jaroslav2822 komentáře u knih

TAO - výbor z klasických taoistických spisů TAO - výbor z klasických taoistických spisů Jiří Černega

Klasické texty filozofického a náboženského taoismu. Vřele doporučuji všem zájemcům o tento myšlenkový směr. Tyto texty ale nejsou vhodné pro začátečníky, protože i pro středně znalého bez dodatečného výkladu nejsou plně srozumitelné.

19.03.2017 4 z 5

Sedm taoistických mistrů Sedm taoistických mistrů Eva Wong

Klasický text taoismu, který formou příběhu přibližuje základy filozofického i náboženského taoismu. Za mne osobně dost užitečné a přínosné.

19.03.2017 4 z 5

Pozemské sítě (Gaia – skryté uspořádání posvátných míst) Pozemské sítě (Gaia – skryté uspořádání posvátných míst) Hugh Newman

Knihu jsem objevil "náhodou" ve výloze Academie a hned mne zaujala. Mám rád tento formát a edici. Už jsem si pořídil asi 7 titulů a zatím jsem nebyl zklamán. I zde je téma probráno z různých úhlů a čtenář se dodatečně může pustit do hlubšího prozkoumání té které oblasti. Do přečtení jsem neměl ani tušení kolik různorodých systémů se v rámci země dá sledovat a jakými různými sítěmi je matka Země protkána.

19.03.2017 3 z 5

Feng-šuej: Tajemství čínského učení Feng-šuej: Tajemství čínského učení Richard Creightmore

Tato kniha malá svým rozsahem je, ale velká svým přínosem k chápání a porozumění tradičního Feng Shui. Tuhle knihu bych určitě doporučil všem zájemcům o Feng Shui protože v ní najdou základní teze a pohled na exteriér i interiér. Najdou zde základní pohled na taoistickou kosmologii i více o věcech jinde opomíjených.

28.12.2016 5 z 5

Čínská astrologie - Východní tajemství pro výběr partnera a šťastný sex Čínská astrologie - Východní tajemství pro výběr partnera a šťastný sex Shelly Wu

Přesto že téma a obálka se jeví obskurní, není tomu tak zcela. Shelly Wu je představitelem astrologů praktikujících formu Zi Wei Dou Shu. V knize je několik zajímavých pasáží a kapitol které odkazují i na taoistické umění Nefritového Draka a Bílé Tygřice. Zájemcům o Taoistické ložnicové umění a tradiční čínskou astrologii můžu doporučit. Stojí za přečtení.
www.cernazelva.cz

25.12.2016 3 z 5

Tibetsko-čínská astrologie Tibetsko-čínská astrologie Marcus Dannfeld

Snaha knihy uvést čtenáře do astrologie 4 pilířů, tedy původní tradiční čínské astrologie, se zde úplně nezdařila. Problém vidím hlavně v neucelené technice základního rozboru a metodu obecně pojmenovanou jako 10 Bohů zde autor popisuje dost vágně. Termíny a jejich překlady se od obecně užívaných termínů ve světě liší a to mnohdy zásadně a tak navázat na tuto knihu nějakou cizojazyčnou knihou je pro laika skoro nadlidský úkol. Přesto je to první vlaštovka, což je hvězda navíc. Pro zájemce o tradiční čínskou astrologii doporučím SkolaCinskeAstrologie.cz

25.12.2016 3 z 5

Tajemství čínské astrologie - Cesta k sebepoznání Tajemství čínské astrologie - Cesta k sebepoznání Kwan Lau

Kniha je sice malého rozsahu, ale obsahuje zajímavé informace z oblasti čínské astrologie, jako je třeba původní význam znaků. Sice se podle ní nedá sestrojit horoskop a údaje jsou jen orientační, nicméně zájemci o oblast čínské astrologie zde najdou pár netradičních pohledů. Závěr knihy obsahuje orákulum pěti mincí v trochu jiném překladu než u nás prezentoval pan Brin a proto jeho věštecký text pěkně doplňuje.

20.12.2015 4 z 5