Janičta Janičta komentáře u knih

Duchové Ascalonu Duchové Ascalonu Jeff Grubb

Jelikož nejsem hráčem hry, šla jsem do toho naslepo.
Díky dobrým popisům jsem neměla problém představit si krajinu a postavy, což se v každé knize nenajde.
Měla jsem trochu problém "přiblížit" se k jednotlivým postavám. Brala bych trochu více omáčky v téhle oblasti.
Konec byl poměrně nahuštěný, ale akční a zajímavý.
Jsem zvědavá na další díl :-)

22.11.2014 3 z 5

Svádění luny Svádění luny Laurell K. Hamilton

Dobrý díl.
I když tam až do posledních kapitol vlastně o nic nešlo, nenudila jsem se.
Jen taková drobnost o kterou mé oči docela "zakopávaly" byly opakující se přirovnávání jako například: Moje kůže zářila jako kdybych spolkla měsíc....zářil/a jako vycházející/zapadající měsíc/slunce... apod. Nevím jestli je to překladem nebo to tak napsala sama spisovatelka, ale vzhledem k tomu, že už mám za sebou dost jejích knih, sázím na tu druhé... Podle mě je to trochu zbytečné, méně je někdy více....

04.09.2014 4 z 5

Král orků Král orků Robert Anthony Salvatore

Tak dlouhé čekání se vyplatilo :-)
I když mi díl nepřišel nijak zuřivě akční, nenudila jsem se. Všichni staří známí a k tomu hordy orků za kopcem, co víc si přát...
Jen předehra a epilog mi přišly trochu zvláštní, jelikož se odehrávaly o sto let později a docela napovídají jak to celé dopadlo.

29.08.2014 5 z 5

Pohlazení soumraku Pohlazení soumraku Laurell K. Hamilton

Čtivá a oddechová záležitost.Intrik a akce opět spousta.
Stále se nemůžu zbavit dojmu, že je to Anita v bledě modrém (Merry mi zatím neleze tolik na nervy). Je tam hodně mužů, kteří ve mě budí dojem, že hlavní hrdinku zrovna moc neberou a jsou tam hlavně kvůli cílům vlastním nebo cílům někoho jiného.
Nicméně to není špatné čtení a těším se až se mi do ruky dostane další díl.

04.06.2014 4 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Celkem dobrá kniha, zajímavý děj. Jenže mě zrovna nechytila, stále se mi nedařilo ponořit se do děje.

04.06.2014 2 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

4,5/5
Napínavé, čtivé, odpočinkové.
Takhle serie se pomalu stává mojí oblíbenou. Sice nemám potřebu čist ty knihy znovu, ale bezvadně jsem se u nich odreagovala a pobavila se.
Přesně ten typ knihy, kterou si přečtu, když nemám náladu na žádnou z knih, které mám momentálně půjčené.

29.04.2014 5 z 5