Janča9 Janča9 komentáře u knih

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Milé nahlédnutí na život s dětmi s PAS. I přes všechny těžkosti a pochybnosti nám autor ukazuje, že to vše stojí za to. Že z toho všeho nakonec těží nejen děti, ale i on sám. Vzájemně si totiž můžeme být oporou a obohacením, i když bychom to chtěli někdy vzdát. Ale ty malé důkazy jejich lásky jsou jako pohlazení po duši. Jsou hnacím palivem. Jsou posilou do další práce s nimi. Méně lítosti ~ více lásky.

„Každý člověk očekává, že ve světě najde místo, kde bude vítán takový, jaký je – místo, kde se bude cítit v bezpečí. Kromě ochrany potřebuje i péči a podporu. Žít s pocitem podpory znamená něco jako „žít s větrem v zádech“.“

07.11.2020 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

A hory odpověděly je moje první kniha, kterou jsem přečetla od tohoto autora, a musím říci, že mě mile překvapila. Přestože nemůžu soudit, zda je to jeho nejlepší nebo nejhorší kniha, rozhodně bych ji neodsuzovala, protože má své kouzlo! Nemyslím si, že by kniha měla působit jako nějaká telenovela. Nacházíme zde spoustu postav, které se třeba jen vynoří a zase zmizí, ale i přesto zde mají své místo. Každá postava má svůj životní příběh. Myslím si, že je to velmi pozoruhodná kniha, ve které se prolínají různé životní události a různé kultury. Když se nad jednotlivými příběhy zamyslíte, přejede vám mráz po zádech. Žijeme sice ve světě plném vymožeností, ale i zde můžeme narazit na dno. Líbí se mi také zpětný pohled postav - např. Markose, který postupem času mění pohled na svět i na svůj život.

28.12.2014 5 z 5