Janča.. Janča.. komentáře u knih

Divergence Divergence Veronica Roth

Co dodat, skvělá knížka. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a celou dobu jsem přemýšlela, do jaké frakce bych asi patřila. Rozdělení do 5 frakcí je skvělý nápad. Kniha je strašně dobře psaná, vtrhne vás do pocitů hlavní hrdniky, prostě super. V knize nechybí napětí,, ale ani vtipně scény. I po dočtení knihy jsem nějaké okamžiky vyhledávala a četla je znovu, i když jsem přesně věděla, jak probíhají.Vždycky jsem měla docela ráda hlavní postavy, ale nikdy bych neřekla, že si můžu někoho tak zamilovat, jako jsem si zamilovala Čtyřku. Když jsem to jméno četla poprvé, říkala jsem si "co to sakra je? to nevymyslela jiné jméno..?" ale čím dále v knize jsem byla, tím více jsem si Čtyřku oblíbila. A vztah s Tris? Nádhera. Krásně se to četlo a všechno jsem s Tris prožívala. Líbí se mi, že se jim lásku nikdo nesnaží nějak překazit, nebo zkomplikovat, jako je to například u Hunger games, kdy se neustále rozohoduje mezi 2 kluky. Abych to shrnula, knihu bych dokázala chválit ještě hodně dlouho, nedá se jí snad nic vytknout, takže rozohodně doporučuji.

10.05.2014

Rezistence Rezistence Veronica Roth

1.díl mi přišel lepší než druhý, ale to je asi normální. V prvním díle pro mě bylo všechno nové, teprve jsem se seznamovala s rozdělením na frakce a s hlavními postavami. Ale ani druhý díl mě nezklamal. Podle mě tam bylo až moc věcí, které by se daly nějak obejít. Občas jsem se vracela zpátky, abych si připomněla, co se vlastně odehrálo, protože tam bylo hodně věcí a je celkem těžké se v tom orientovat. Podle mě také zemřelo dost postav a je to trochu divné..Tris se každou chvíli vrhá do nejakého nebezpečí a vždy to přežije a pak se někdo jiný vydá někam poprvé a hned zemře. To, jak se Tris neustále vrhala do nebezpečných situací s výmluvou, že to musí udělat pro rodiče mě dost štvalo. Ale nechci tu knížku jen kritizovat. Je to skvělá knížka a nebýt školy, přečetla bych jí za 1 den, takhle jsem jí přečetla za 2 dny. I když nebyla tak dobrá jako první, nemohla jsem se od ní odtrhnout a chtěla jsem vědět, co se stane dál. Při posledních kapitolách jsem doslova hltala každé slovo a nevnímala nic jiného. Když jsem dočetla poslední větu, rychle jsem otáčela na druhou stranu a chtěla vědět, jak to bude dál, ale našla jsem jen prázdnou stránku. Takovýhle konec jsem vážně nečekala a po dočtení jsem asi 5 minut jen seděla na posteli a všechno si urovnávala v hlavě a přemýšlela, co se to vlastně stalo.
Rozhodně doporučuji a co nejdřív běžím pro 3.díl.

10.05.2014 4 z 5